PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert
    FANSHOP

Vysoká prohra od reprezentantek do 15 let

24. 2. 2016 | Redakce

Vysoká prohra od reprezentantek do 15 let

V sobotu 20.2. měly dorostenky naplánované utkání s reprezentační patnáctkou. Utkání se sehrálo za velmi nepříznivého počasí v tréninkovém centru v Nymburku na kvalitně připraveném přírodním trávníku.



PU, sobota 20. 2. 2016, 15:00, Nymburk
ČR WU15 ČR WU15
8:0
(4:0)
Dukla PrahaDukla Praha

ČR WU15: Holíková - Sonntagová, Lišková, Šrámková, Cvrčková, Pochmanová, Suchánková, Dvořáková, Sováková N., Pušková, Flídrová.
Střídaly: Havlíčková, Libovická, Novotná, Illéšová, Machutková, Tůmová, Šubrtová
Dukla Praha: Frolíková - Kocková, Kožíšková, Macečková, Veselá - Žočková, Senická, Soukupová - Krejcarová, Lupačová, Houbová.
Střídaly: Urbánková, Portešová, Linhartová, Moravcová, Tomášková, Čechová
Branky: 21.Šrámková, 23., 45., 51.Pochmanová, 44., 68.Šubrtová, 80.Cvrčková, 88.Libovická
Rozhodčí: Rodová - Chlastáková, Skřivánková
Diváci: 80

Komentář

Utkání se odvíjelo celkem podle očekávání. Hráčky českého výběru držely míč na svých kopačkách a hned od první minuty se tlačily do zakončení. První dvě velké šance skončily mimo branku, po nepřesném zakončení. Třetí šanci výborně zlikvidovala Frolíková. Ve 21. minutě šly již reprezentantky do vedení. Po pravé straně naší obrany se prohnala přes dvě hráčky Šrámková a zakončila na zadní tyč 1:0. Hned o dvě minuty později přidala další branku Pochmanová, která zblízka prostřelila Frolíkovou 2:0.

Do druhé třicetiminutovky jsme vstoupily aktivněji a do šancí se hráčky výběru ČR nedostávaly tolik jako v první třetině. Branky začaly padat až po čtvrt hodině a hned dvě po sobě. Nejprve ve 44. minutě propálila Šubrtová vše, co jí stálo v cestě 3:0 a o minutu později střelou po zemi k tyči zvýšila Pochmanová 4:0. Sedm minut nato zkompletovala svůj hattrick hráčka Sparty Aneta Pochmanová střelou z hranice velkého vápna 5:0.

Do poslední třetiny oba týmy výrazně obměnily svoje základní sestavy a do zápasu se dostaly všechny hráčky. První šanci jsme měli z kopačky Houbové, přehodit gólmanku se jí nepodařilo. V 68. minutě se do úniku sama proti Gábině Frolíkové dostala Anna Šubrtová, udělala kličku na pravou stranu a vsítila do prázdné branky 6:0. Další branka padla deset minut před koncem z kopačky Cvrčkové 7:0. Poslední gólovou tečku za utkáním zanechala dvě minuty před koncem Libovická 8:0.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Eva Haniaková, hlavní trenérka reprezemtace WU15: „S přístupem i výkonem hráček jsem spokojená. I přes velkou zimu byla na hráčkách vidět velká snaha a chuť podat dobrý výkon. To s sebou neslo i chyby, které se v utkání objevily. Musíme se zaměřit na klid v zakončení, na první kontakt s míčem a plnění taktických úkolů. Ale to s sebou nese i věk a nezkušenost. Věřím, že toto vše přijde. Chci poděkovat Dukle Praha, že přijela do Nymburka a chci pochválit brankařku Dukly, která tým podržela.“

Ondřej Havlas, hlavní trenér: Odehrály jsme velmi těžké utkání. Hráčky soupeře byly rychlejší, důraznější, techničtější. Hlavně rychlost práce s míčem nám dělala největší problémy. Několik akcí se nám podařilo eliminovat, ale osm branek hovoří za vše. To ještě několik jasných brankových příležitostí zlikvidovala Gábina Frolíková, která nás několikrát podržela.

Ještě bych chtěl vyzvednout Káju Žočkovou, která odehrála také velmi dobré utkání. Bohužel nám ani jedna naše kombinace nevyšla až do zakončení. Přístup všech holek byl ale velmi dobrý, všechny odehrály utkání na maximum. Ke konci nám již docházely síly, takže ztrát míče bylo mnoho.
 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov
FK Dukla Praha