PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Vyrovnané utkání s Botevem Plovdiv výhru nakonec nepřineslo

8. 2. 2014 | Redakce

Vyrovnané utkání s Botevem Plovdiv výhru nakonec nepřineslo

Dnes jsme odehráli proti bulharskému týmu Botevem Plovdiv velice kvalitní a vyrovnaný zápas, který nakonec skončil naší prohrou 2:3.

PU, sobota 8. 2. 2014, 15:00, SC Alpha
Botev PlovdivBotev Plovdiv

Dukla Praha: Kučera (46. Tetour) - Romera, Jeřábek, Štetina (46. Božič), Hanzel´ - Hlinka (46. Kalouda), Koval´ (75. Juroška), Ouedraogo - Černý (75. Manzia), Marek (81. Pospěch), Engelmann (81. Berger).
Botev Plovdiv: Stachowiak - Hristov (71. Filipov), Luchin (81. Vezalov), Benga (50. Sprokel), Minev (81. Vasev) - Jirsák (84. Yusein), Ognyanov (55. Kortzorg) - Anicet, Dore (75. Vieira), Curtean (62. Pedro) - Hamza (71. Cvetkov).
Branky: 11. Ouedraogo, 74. Kalouda (PK) - 36. Hamza, 55. Hamza (PK), 86. Vieira. ŽK: 85. Kortzorg.

V prvním poločase jsme se ujali už ve 11. minutě vedení. Po rychlé akci z levé strany Hlinka uvolnil Engelmanna, který na hranici šestnáctky přihrál Černému, jehož střelu na zadni brankář pouze vyrazil k Ouedraogovi, který poslal míč do branky. Soupeř vyrovnal ve 36. minutě po nešťastné chybě Štětiny, který si v šestnáctce šlápl na míč a soupeř po zisku míče, přihrávkou na zadní tyč, vyrovnal.

Do druhého poločasu jsme vstoupili v 52. minutě šancí Kovala, který v dobré pozici, po přiťuknutí Kaloudy, vystřelil nad branku. V 54. minutě se soupeř dostal do vedení 2:1 po ruce Ouedraoga v šestnáctce a následném pokutovém kopu. Stejná situace nastala v 74. minutě ve prospěch našeho mužstva, kdy hostující obránce zahrál v pokutovem území rukou a Kalouda z následné penalty vyrovnal na 2:2. Blízko k vedení jsme měli v 77. minutě, kdy Hanzelův trestný kop přes zeď jen těsně minul levou tyč soupeřovy branky. O výsledku utkání rozhodl rychlý brejk Botevu v 86. minutě, kdy volný hráč z levé strany prostřelil Tetoura z hranice šestnáctky a rozhodl o výsledku 2:3.

"Dnes spokojený nejsem. Na to, abychom uspěli v zápase s tak kvalitním soupeřem, by muselo mužstvo hrát bez chyb jako v minulém utkání. Takže když to shrnu, soupeř nám dal ze tří šancí tři branky, ale my jsme jim všechny tři šance nabídli našimi individuálními chybami, takže to mě mrzí. Jinak si myslím, že takových 60 - 70 minut byl výkon velmi dobrý, v první půli jsme měli několik dobrých akcí směrem dopředu a je škoda jen ten výsledek," ohodnotil utkání trenér Luboš Kozel.