Teď začne
vojna!

Vítězstvím nad Teplicemi jsme udělali důležitý krok na cestě do baráže o první dorosteneckou ligu

24. 5. 2022 | Tomáš Kulvajt

Vítězstvím nad Teplicemi jsme udělali důležitý krok na cestě do baráže o první dorosteneckou ligu

Zápas o šest bodů – tak by se dalo charakterizovat utkání s druhými Teplicemi. Díky vítězství, které se však nerodilo vůbec snadno, jsme zvýšili náskok na 10 bodů a v posledních třech zápasech nám stačí jedno vítězství k jistotě baráže.26. kolo, neděle 22. 5. 2022, 10:15, Slavoj Suchdol
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(2 : 1)
TepliceTeplice

Dukla Praha:

Spilka – Krejčí, Suchan, Löffler, Fojt – Krenciv, Břeh, Nikl (86. Kulhavý) – Ulman (86. Magdi), Špatenka, Hübl (60. Kasal / 86. Ungerman)

Branky: 2. Ulman, 4. Špatenka – 35. Bulmaga , ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Základem našeho vítězství byl raketový vstup do utkání. Hned ve 2. minutě Ulman využil přihrávku Špatenky za obranu a tvrdou ranou prostřelil Četverika. Hosté mohli téměř z rozehrávky vyrovnat, Cohla však trefil jen dobře postaveného Spilku a z protiakce jsme po narážečce Špatenky s Břehem šli do dvoubrankového vedení. Hosté se však nevzdali a zbytek poločasu patřil jim. V dobrých šancích nebyl úspěšný dvakrát Vachoušek, z trestného kopu však korigoval Bulmaga. Druhý poločas byl již mnohem vyrovnanější herním projevem i šancemi. Z žádné však branka nepadla. Na obou stranách předčila kvalitní defenziva útočné snahy a tak zápas skončil našim důležitým vítězstvím.

Ohlasy trenérů

Trenéru Tomáši Kulvajtovi se hodnotilo utkání velice dobře:  "Snad poprvé v jarní části soutěže se nám podařil vstup do utkání, který byl z našeho pohledu snový. Pod tíhou dvoubrankového vedení jsme však byli postupně čím dál pasivnější a hosté si vytvořili převahu. Aktivní hrou prokázali vysoké kvality svých útočících hráčů, z nichž někteří mají zkušenosti z třetiligového B týmu a dokonce i ze zápasů první ligy. Byli nebezpečnější, na štěstí pro nás však nebyli přesní v koncovce, nebo nás při silných šancích výrazně podržel Dan Spilka, který odchytal skvělý zápas. Do druhého poločasu jsme upravili organizaci v defenzivě, což bylo správné rozhodnutí. Hosté už nebyli tak nebezpeční a postupem času jim díky vysokému tempu z prvního poločasu dle mého začaly docházet síly. Celkově byl druhý poločas vyrovnaný, šancí však výrazně ubylo. Naše příležitosti jsme bohužel nedotáhli, zároveň jsme však teplickým dobrou defenzívou nedovolili silné šance, jako v prvním poločasu. I bod by byl pro nás do závěrečné fáze soutěže dobrý, vítězství je však skvělé. Po Mladé Boleslavi, Hradci Králové a Spartě jsme zvládli vítězně další obrovsky těžký zápas a z tohoto pohledu musím před kluky smeknout. Pro jistotu baráže nám stačí ve zbylých třech zápasech jednou vyhrát, což věřím, že zvládneme a dobře se připravíme na závěrečné dvojutkání sezóny proti Bohemians 1905."

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu