Vítězstvím nad Slováckem jsme si s předstihem zajistili extraligovou příslušnost i pro příští sezonu

12.05.2023, 12:30
FC Zličín

FK Dukla Praha

(1 : 1)

26. kolo, U19 - starší dorost A 2022/2023

1.FC Slovácko

Sestava domácí:

Vácha – Krejčí, Kocman, Müller, Škoch – Šelicha (75. Kolský), Břeh (65. Kožený), Shoya – Mikeš (65. Grunnet-Jensen), Bohatý (70. Uher), Magdi (65. Hübl)

Sestava hosté:

• Branky: 2. Mikeš, 60. Kocman, 73. Grunnet-Jensen (penalta) - 40. Huspenina, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Slovácku jsme měli co oplácet a motivace byla veliká. O vítězství na jejich hřišti jsme na podzim přišli v sedmé minutě nastavení. Zároveň jsme chtěli přetrhnout sérii čtyř zápasů bez bodu.

Hodnocení trenéra:

Trenér Tomáš Kulvajt po utkání řekl:

"Již v Olomouci jsem i přes porážku viděl na našich hráčích úsilí a pozitivní nastavení, které se v předchozích zápasech trochu vytratilo. Dnes se k tomu přidal i skvělý vstup do zápasu. Abychom ho zvládli ještě lépe, bylo třeba proměnit jednu z třech, čtyřech dobrých možností, které jsme si v prvním poločase vytvořili. To se nám bohužel nepodařilo a po šťastném gólu Slovácka se zápas naopak zdramatizoval. Přesto jsem věřil v naše vítězství a to zaslouženě přišlo za pomoci standardních situací. U Aleše Kocmana víme, že je dobrým exekutorem trestných kopů, což opět prokázal. Zároveň do zápasu, jako již po několikáté, dobře vstoupili střídající hráči a zápas gólově i výkonem dotáhli do vítězného konce. V závěru jsme si již zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli. Tím jsme zároveň naplnili náš předsezónní cíl, udržet se v Celostátní lize dorostu i pro příští sezónu."