Vítězství U18 v Sokolově

20. 3. 2022 | Adam Lukáš

Vítězství U18 v Sokolově

Také ve druhém utkání jarní části sezony dokázal náš dorost U18 udržet vzadu nulu a zaslouženě zvítězil na hřišti Sokolova.17. kolo, sobota 19. 3. 2022, 12:45, UMT ul. B. Něncové
Sokolov Sokolov
0:2
(0 : 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Sokolov:

Podolník (B) – Sentelík, Hrbatý (64´ Patočka), Kraus, Jesipčuk (K) – Hudlický, Rmoutil, Heřman, Mlýnek (64´ Židov) – Šustr (46´ Dolejš), Robausch.

Dukla Praha:

Havlíček (B) – Bartošek, Ungerman (K), Kocman, Krejčí (65´ Pavlovský) – Šelicha (46´ Yarullin), Kulhavý, Čížek (65´ Bačinský) – Grunnet-Jensen, Sabo, Blokeš (55´ Klouček).

Branky: 21´ Blokeš, 58´ Sabo ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

První venkovní utkání jarní části sezóny se odehrálo za chladného počasí na hřišti FK Baník Sokolov. Domácí přistoupili k zápasu ve velmi podobném duchu jako soupeř z minulého týdne. Střední kompaktní blok s rychlými protiútoky při zisku míče. Celé utkání byla převaha v kombinaci na straně našich chlapců. Vzhledem k soudržnosti obranného bloku Sokolova jsme v úvodních minutách zvolili jednodušší přechodovou fázi pomocí delších, převážně diagonálních přihrávek. Díky nim jsme byli schopni „roztáhnout“ obranu domácích a otevřel se střed pole. Po rychlé kombinaci středem se v 21. min uvolnil Sabo, který byl faulovaný a následnou výhodu využil pohotový Blokeš, jež zpoza velkého vápna zamířil přesně k tyči.

Do šaten jsme šli s jednobrankovým vedením. Začátek druhého poločasu byl nepřesný z obou stran. Zklidnění utkání přinesla druhá branka našeho dorostu. Grunnet-Jensen našel v křídelním prostoru neúnavného Čížka, který asistoval přízemní přihrávkou nekompromisnímu Sabovi. Střídající hráči navýšili kvalitu v kombinaci a zápas jsme do závěru kontrolovali.

Zasloužené vítězství s kvalitním soupeřem náš těší, nicméně již hledíme na následující střetnutí s Ústím nad Labem.

 


Fotogalerie


Partneři klubu