7. kolo, B-tým 2021/2022 - ČFL skupina B

Měsíček – Šustr, Kafka, Šimkovský, Vopat (C), Luong Nguyen (81. Moravec), Duong (68. Chábera) Thanh, Drozda, Havránek, Valenta (77. Kulhavý), Tenkl.

Šťovíček – Ludvíček, Matoušek (C), Kovernikov, Mládek, Kott, Jeřábek (81. Hudec), Uhlíř, Hrubeš, Hodek (68. Březina), Cienciala (75. Varačka)

• Branky: 26. Kafka, 55. Kafka, 63. Kafka – 35. Hrubeš, 37. Hrubeš, 59. Hrubeš . ŽK: 61. Valenta (VEV). Rozhodčí: Pilný – Erlebach, Vitvar
  • Diváci: 170
Po velmi dobrém výkonu a vedení po prvním poločase nakonec naše béčko veze z Velvar jenom bod, když Ciencala za stavu 3 : 2 pro DUKLU neproměnil penaltu.

B-tým Dukly hostoval v 7. kole ČFL, skupiny B ve Velvarech, na útulném stadionku domácího TJ Slovan Velvary. Domácí tým, kterému po odehraných šesti kolech patřila třetí příčka v tabulce se ziskem 11 bodů, byl mírným favoritem, ale mladíci Dukly po přesvědčivém vítězství v předchozím kole přijeli s cílem navázat na předchozí dobé výkony a přivézt i nějaký ten bodík z venkovního hřiště. V pěkném, oboustranně fotbalově kvalitním zápase bohatému na branky, se na obou stranách blýskli "hattrickoví" útočníci, u domácích J. Kafka a u Dukly J. Hrubeš. V domácím týmu byli oporami hráči, kteří prošli i určitou hráčskou etapou v Dukle: kapitán L. Vopat a středopolaři T. Tenkl a N. Luong. Naproti tomu na straně Dukly mladí, perspektivní hráči s věkovým průměrem 20 let, kteří potvrdili své fotbalové kvality a několikrát předvedli pěkné fotbalové akce, třikrát korunované gólovým vyjádřením v domácí síti. Dukla svým výkonem potěšila jak své, tak i objektivní domácí fanoušky a bodovým ziskem potvrdila dobrou formu z předchozích kol.

Jako první zahrozili domácí v šesté minutě, když rohový kop z pravé strany proletěl malým vápnem a střelu domácího Havránka na vzdáleném malém vápně stačil tečovat na roh dobrým obranným zákrokem D. Ludvíček.

Dukla odpověděla v 11. minutě nebezpečnou falšovanou střelou agilního J. Hrubeše z pravé spojky ze 13 metrů, která jen o metr minula pravý vingl branky velvarských. Dukla pak zaměstnávala obranu domácích. Po pěkné akci Dukly, kterou po přihrávce J. Hodka zakončoval z levé strany z 9 metrů L. Cienciala, jehož střelu v poslední chvíli vytěsnil na roh ve skluzu domácí pravý obránce Valenta. dále pak Dukla zahrávala dva rohové kopy a jeden trestný kop z pravé strany z 24 metrů, které ale domácí obrana bez problémů vyřešila.

Naopak na druhé straně byli domácí v koncovce nebezpeční hlavně po standardních situacích. Ve 22. min. po trestném kopu zahrávaném Vopatem z levé strany na bližší tyč, nebezpečně zakončoval hlavou ze 6 metrů útočník Kafka, metr vedle Šťovíčkovy branky.

Dukla odpověděla stejnou měrou hned o dvě minuty později, kdy se dostal do gólové šance J. Hrubeš po akci J. Uhlíře a L. Ciencialy. J. Hrubeš se uvolnil ve vápně domácích kličkou přes stopera Šustra a z 15 metrů falšovanou střelou, která se otřela o pravou tyč, vystrašil domácí obranu.

Gólovou úrodu zápasu tak načali domácí ve 26. minutě, po kombinační akci po pravé straně sehrané pravým záložníkem Havránkem a pravým obráncem Valentou, kdy následoval střílený přízemní centr Valenty do malého vápna Dukly, kde dobíhající útočník Kafka se ze 4 metrů prosadil v závaru a vstřelil první branku zápasu, 1:0 pro Velvary.

Dukla zpřesnila a zrychlila hru, výsledkem byl rohový kop a střela F. Matouška z 24 metrů, ale jen vysoko nad domácí svatyni.

To domácí ve 32. minutě po tom, co odvrátili trestný kop Dukly z vlastního pokutového území, podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany Dukly a po kombinaci Tenkl. - Havránek se dostal domácí záložník Havránek do úniku a sám proti J. Šťovíčkovi se pokusil na hranici velkého vápna o kličku, ale dukelský brankář potvrdil své kvality a míč mu pádem pod nohy sebral z kopačky.

Další dobrou příležitost si vytvořili domácí ve 33. minutě, když po přihrávce levého záložníka Duonga se v levé spojce uvolnil Kafka a ze 13 metrů vyslal křížnou technickou střelu pod břevno, ale J. Šťovíček situaci dobře přečetl a střelu chytil.

Dukla odpověděla nejlepším způsobem hned v 35. minutě, po tom, co obrana domácích tvrdě zastavila L. Ciencialu na malém vápně, získala Dukla odvrácený míč a po pěkné kombinaci T. Kott - D-. Ludvíček následovala přihrávka na J. Hrubeše, který se uvolnil kličkou a z 11 metrů vyrovnal na 1:1.

O dvě minuty později bylo v dukláckém táboře ještě veseleji. Po akci na trase J. Šťovíček - A. Kovernikov - J. Hodek - L. Cienciala si naběhl po levé straně do velkého vápna L.Cienciala, předložil míč na zlatem podnosu na malé vápno, kde nabíhající nerytý J. Hrubeš ze 3 metrů zvýšil na 1:2 pro Duklu.

Ani domácí nechtěli svoji kůži prodat zadarmo a ve 42. minutě nebezpečně vystřelili levým obráncem Šimkovským z levé spojky z 23 metrů, jehož střela skončila metr vedle branky Dukly.

O poslední vzruch prvního poločasu se postarali opět domácí po rohovém kopu z levé strany zahrávaném Vopatem po skrumáži, kdy se domácí snažili odstavit od míče brankáře J. Šťovíčka, a kdy se střela domácích otřela o břevno duklácké branky.

Do šatem jsme tak šli za příznivého stavu pro Duklu, po vyrovnaném průběhu první půle, v němž sice Dukla měla mírnou herní převahu, ale domácí hrozili zejména po standardních situacích a vytvořili si o jednu brankovou příležitost více než hosté z Julisky.

Do druhé půle obě mužstva nastoupila v nezměněných sestavách. Domácí s odhodláním změnit nepříznivý stav, Dukla naopak, se snahou jej udržet, resp. ještě zlepšit ve svůj prospěch.

Lépe se tento záměr podařil domácímu týmu, který již po deseti minutách vyrovnal na 2:2. Došlo k tomu tak, že i když Dukla měla mírnou převahu a snažila se kolmými přihrávkami se dostat do šancí, domácí kontrovali neméně nebezpečnými akcemi, když vyráželi z obranného bloku do brejků.

Jedna z nich v 55 . min. vedla k vyrovnávací brance. To po kombinaci po pravé straně mezi pravým obráncem Valentou a pravým záložníkem Havránkem následovala přihrávka na malé vápno Dukly, kam si naběhl nekrytý útočník Kafka za zblízka vyrovnal na 2:2.

Domácí tým ucítil šanci a po připravené kombinaci v poli v 59. min. zakončoval střelou defenzivní záložník Luong střelou z levé spojky z 23 metrů, se kterou si J. Šťovíček v brance Dukly bez problémů poradil. Dukla ještě v téže minutě překlopila skóre ve svůj prospěch, když si kombinaci a zakončení z předchozí gólové radosti zopakovali po akci T. Kott - A. Kovernikov - L. Cienciala - J. Hrubeš 2:3.

Domácí se pak pokoušeli v 61. min. nafilmovat penaltu pádem pravého obránce Valenty v pokutovém území Dukly, což ocenil rozhodčí Pilný žlutou kartou.

Dukla "zlobila" domácí zejména po levé straně, kde "úřadoval" pohyblivý L. Cienciala. Výsledkem byla akce, kdy J. Jeřábek vyhrál souboj ve středu pole s T. Tenklem, Dukla šla do přečíslení 3 na 1, Cienciala postupoval sám na domácího brankáře, jemuž udělal kličku a velvarský brankář Měsíček, ve snaze mu v pádu vypíchnout míč, jej v pokutovém území podtrhl. K exekuci pokutového kopu se v 68. min. postavil sám faulovaný L. Cienciala, ale svoji střelu neumístil zcela ideálně a domácí brankář Měsíček jeho střelu stačil vyrazit.

Domácí mužstvo tento zákrok brankáře Měsíčka povzbudil a v 74. min. se prosmýkl mezi početní převahou obrany Dukly domácí střelec Kafka a z 10 metrů vyrovnal na 3:3.

Dukla se snažila zvrátit skóre zápasu opět ve svůj prospěch, ale ani tři gólové šance v poslední patnáctiminutovce ke kýženému gólu v domácí síti nevedly. Napřed v 75. min. po přihrávce T. Kotta si navedl míč na prostředek J. Hrubeš, vystřelil ze 14 metrů po zemi, ale jen doprostřed branky, kde byl připravený domácí brankář Měsíček. O tři minuty později, kdy již v útoku Dukly nahradil L. Ciencialu M. Varačka, se dostal po přihrávce z levé strany od J. Jeřábka do dobré příležitosti čerstvý útočník Dukly, M. Varačka, který z levé spojky z 12 metrů pěkně obstřelil bránícího stopera Drozdu, ale brankář Měsíček stačil vyrazit střelu na rohový kop.

Když pak ani další pěkná akce Dukly v 83. minutě, po kombinaci po levé straně mezi J. Uhlířem - J. Hudcem - T. Mládkem a J. Uhlířem, zakončená neméně pěkně ze 13 metrů z voleje M. Varačkou, neskončila v síti domácích díky výbornému zákroku domácího brankáře Měsíčka, skončilo utkání smírně 3:3.

Paradoxně tak, přestože si Dukla ve druhém poločase vytvořila více brankových příležitostí, byli ve druhém poločase gólově efektivnější a utkání skončilo zaslouženě remízou.

Velmi dobře rozhodovala trojice rozhodčích, v čele s hlavním M. Pilným a asistenty J. Erlebachema a M. Vitvarem.

Příští zápas sehraje B-tým Dukly Praha na domácím hřišti v Jirnech v neděli 19. září od 10:15 se Slovanem Liberec "B".

Vyjádření trenéra Dukly "B", Aleše Majera:

"Myslím si, že diváci viděli hodně atraktivní zápas, ve kterém byl k vidění mnoho šancí, kterých jsme měli více my, měli jsme i herní převahu, kdy dobře jsme kombinovali, nenechali jsme domácí rozehrát a z toho jsme si vypracovávali dost příležitostí. Na druhou stranu zase domácí byli hodně efektivní v ofenzivě, kdy, pokud se už dostali do protiútoku byli velmi nebezpeční a měli tam kvalitu. Samozřejmě nás mrzí, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, zvlášť, kdy za stavu 3:2 jsme neproměnili penaltu a i pak za stavu 3:3 jsme tam měli ještě i další příležitosti zápas zlomit. Na druhu stranu jsem rád, že kluci navázali vlastně na celou tu podzimní sezónu, myslím si, že náš projev byl velmi dobrý a u nás je to vždy o té efektivitě a jednak o tom, abychom se nedopouštěli chyb vzadu, a to se dneska stalo, že dneska jsme některé situace nevyřešili dobře a proto si dneska odvážíme jenom bod. Přesto si myslím, že takovéhle zápasy se musí divákům líbit a viděli jsme několik hodně kvalitních individuálních výkonů. "