V závěrečném utkání podzimu nestačila Dukla na Plzeň

FC Viktoria Plzeň

3:0

(1:0)

16. kolo, Synot liga 2015/16

Sestava domácí: Kozáčik – Limberský, Baránek, Hejda, Matějů – Kopic (87. Petržela), Hořava, Kolář (K), Hrošovský (68. Procházka), Kovařík – Ďuriš (75. Holenda).

Sestava hosté: F. Rada – Miloševič (87. Vrzal), Štetina, Gorkšs, Jurendič – Čajič (77. Tetour Dan.), Marek Hanousek (K), Považanec – Berger, Beauguel, Přikryl (77. Néstor).

• Branky: 4. Hořava, 55. Baránek, 90. Kovařík.
    ŽK: 31. Baránek, 34. Kovařík - 63. Přikryl.
    Rozhodčí: Hrubeš – Hock, Kubr.
  • Diváci: 9873
V posledním utkání hraném před zimní ligovou přestávkou zavítala Dukla na hřiště vedoucího týmu Synot ligy Viktorie Plzeň. Přes statečný výkon byl výsledný stav utkání jednoznačný 3:0. Za hostující tým skórovali Hořava, Baránek a Kovařík.

Luboš Kozel: „Bohužel, celý průběh utkání šel spíše proti nám. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a de facto z první naší ztráty nás domácí potrestali. Hořava to krásně trefil a tím nastavil chod dalších minut. Domácí byli silní na míči, my ztráceli míče v přechodové fázi a nabíjeli jim na nebezpečné protiútoky. Do takové 40. minuty to spíše vypadalo, že nám dá Plzeň druhý gól. Jednou nás podržel Filip Rada, jednou nám pomohlo břevno. V závěru poločasu jsme si vytvořili dvě situace na gól, a kdybychom vstřelili branku, bylo by utkání určitě otevřenější. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale dostali jsme gól z rohu a ten utkání rozhodl. Domácí vyhráli zaslouženě.“

Karel Krejčí: „Jsme rádi, že jsme poslední ligové utkání zvládli a vytvořili si tříbodový náskok před Spartou. Úvod nám vyšel, Tomáš Hořava dal krásnou branku. Přechodovou fázi jsme měli rychlou a dostávali jsme se do spousty zajímavých situací, bohužel jsme tu finální fázi nedohráli do druhého gólu. V závěru poločasu jsme udělali pár chyb a naštěstí je přežili bez inkasovaného gólu. Ve druhé půli jsme chtěli více držet míč, k tomu nám pomohl druhý gól ze standardky a závěr jsme si už pohlídali.“