V prvním přípravném zápase rezerva Dukly porazila divizní FK Turnov

18. 7. 2022 | Ing. Jiří Uldrich

V prvním přípravném zápase rezerva Dukly porazila divizní FK Turnov

Rezervní tým Dukly Praha před soustředěním v Blšanech sehrál v sobotu 16.7.2022 první přípravný zápas v Turnově, kde porazil domácího nováčka v divizi sk. C, FK Turnov 4:0 po poločase 1:0. Dukla, i když zkoušela nové hráče, z Velvar J. Kulhavého a ze Sparty brankáře J. Váňu a hráče, kteří přešli z dorosteneckého týmu U-19 do dospělé kategorie, potvrdila vyšší technickou a pohybovou vyspělost a zvítězila rozdílem čtyř gólů, když její výkon gradoval a zejména ve druhém poločase kontrolovala vývoj utkání a svoji převahu vyjádřila i třemi pěknými brankami. Nutno uvést, že i domácí si vytvořili brankové příležitosti, ale střelci měli vychýlenou mušku, a tak Dukla odjížděla bez inkasovaných branek.přát., sobota 16. 7. 2022, 10:30, Turnov - hlavní stadion
FK Turnov FK Turnov
0:4
(0:1)
Dukla Praha BDukla Praha B

Dukla Praha B:

1. poločas: Gothard - Helík, Suchan, Čížek, Fojt, Krenciv, Krunert, Nikl, Kulhavý, Kočí, Lehký

2. poločas: Gothard (61. Váňa) - Ulman, Kozojed, Löffler, Fojt, Breda, Křenek, Hudec, Nikl, Lehký (71. Kulhavý), Špatenka

Branky: 35. Lehký, 54. Špatenka, 62. Hudec, 77. Kulhavý.

Komentář

V zápase si jako první vypracovali gólovou příležitost domácí, ve 25. min., ale samostatný nájezd domácího útočníka na Gotharda skončil střelou z 8 metrů vedle branky.

Dukla odpověděla gólovou šancí o dvě minuty později, když do dobré pozice Š. Krunertovi přihrával P. Helík, ale naštěstí pro domácí ostrá rána Š. Krunerta z 18 metrů skončila jen půl metru nad brankou.

Ve 30. min. opět zahrozili domácí, když po přihrávce z levé strany zakončoval domácí stoper ze 14 metrů metr vedle duklácké branky.

Ve 35. min. se po přihrávce P. Helíka prosadil F. Lehký z 9 metrů, 1:0 pro Duklu.

Do druhé půle vstoupila lépe Dukla, v prvních třech minutách zahrávala dva rohové kopy a v 54. min. po přihrávce D. Bredy zvýšil ze 7 metrů F. Špatenka na 2:0.

Když pak po faulu domácích na F. Špatenku vymetl "pavučinku" v pravém vinglu z trestného kopu z 22 metrů J. Hudec, bylo to 3:0 pro Duklu.

Gólový účet zakončil čtvrtým gólem v síti domácích křížnou střelou ze 13 metrů J. Kulhavý, jemuž přihrával z pravé strany F. Ulman.

Když pak ani další dvě příležitosti Dukly F. Špatenky a J. Hudce v 81. a 82. minutě a domácích v 89. min. neskončily v síti, skončil zápas výhrou mladíků Dukly 4:0.

 


Fotogalerie


Partneři klubu