PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

V přípravě zatím bez prohry. Dukla porazila AS Trenčín

27. 6. 2015 | Redakce

V přípravě zatím bez prohry. Dukla porazila AS Trenčín

I do třetice si Dukla připisuje vítězství v přípravném utkání. Úřadující slovenský mistr AS Trenčín i přes vysoce kvalitní předvedený výkon podlehl Dukle 2:1. O branky v síti hostů se postarali Néstor a Jeřábek.Bystřice n/Perštej., sobota 27. 6. 2015, 10:40, Bystřice nad Pernštejnem
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(1:0)
TrenčínTrenčín

Dukla Praha: Chudý (46. Rada) - Jeřábek, Štetina, Vrzal (Vojković), Milošević (72. Jurendić) - Považanec (68. Čajič), Kovaľ (46. Marek Hanousek), Gedeon (68. Tetour) - Néstor (46. Krmenčík), Beaugel (84. Manzia), Berger (72. Mareš).
Trenčín: Šemrinec (46. Chovan) - Ramón, Kleščík, Skovajsa, Šulek - Lobotka, Rabiu, Van Kessel (64. Wesley) - Bero (76. Koolwijk), Jairo (64. Bailey), Paisley (46. Guba).
Branky: 6. Néstor, 80. Jeřábek - 48. Guba. ŽK: 57. Štetina – 75. Ramón
Diváci: 300

Komentář

V 6. minutě otevřel skóre Néstor, když střelou zpoza vápna do šibenice nedal slovenskému brankaři šanci. O osm minut později hrozil na druhé straně z ještě o něco větší vzdálenosti Ramón, ale mířil příliš vysoko. Ve 23. minutě utekl po levé straně Trenčínský Paisley, protáhl se až do vápna, kde vybídl dobíhajícího brazilce Jaira. Ten byl ale na pas před prázdnou bránu příliš krátký a tak, stejně jako balón, jen doklouzal do zázemí. 34. minuta přinesla přízemní střelu mezi obranou domácích, o kterou se pokusil Rabiu, Chudý s ní ale příliš problémů neměl. Po dalších pěti minutách měli opět velkou šanci hosté, když se po přihrávce napříč vápnem ocitl před odkrytou bránou Jairo. Z pozice jen pár metrů od tyče ale mířil vysoko nad.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. Po několika odrazech ve vápně se už ve 46. minutě dostal ke střele Bero. Jeho prudká střela ale mířila jen do rukavic Filipa Rady. Z vyšší útočné aktivity nakonec Trenčín vytěžil vyrovnávací gól, když se ve 48. minutě po samostatné akci trefil z úhlu po zemi Guba. V 53. minutě se do ohrožení soupeřovy svatyně dostala také Dukla. Považancův lob na penaltový puntík, kde číhal volný Berger, dokázala obrana slovenského týmu vyhlavičkovat na roh. Po delším úseku hry ve středu hřiště se po přímém kopu dostal na levé straně hřiště k míči Čajič, který centrem hledal některého z připravených spoluhráčů ve vápně. Tam ale byli i pozorní obránci Trenčína a tak míč cestoval vysoko nad úroveň hřiště, odkud jen následně stáhl do rukavic Chovan. V 80. minutě zahrávala Dukla rohový kop. Mareš vyslal od praporku míč na vzdálenější tyč, kde si spolu s dalšími nabíhal i Michal Jeřábek, který hlavou usměrnil míč za brankovou čáru. Šestaosmdesátá minuta přinesla šanci hostů. Po několika odrazech ve vápně se míč dostal až k Baileymu, který ale prudkou střelou nastřelil jen jednoho z obránců. Tentýž hráč se pak o tři minuty později opět dostal ve vápně k zakončení, jenže přestřelil.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Dnes jsme sehráli utkání proti zatím nejsilnějšímu soupeři. Sice jsme zvítězili, ale soupeř byl určitě kvalitnější. Samozřejmě nám pomohl ten rychlý gól Néstora ale postupem času nás Trenčín začínal přehrávat. Nebyli jsme schopní podržet míč, ztráceli jsme balony a ta rychlost byla úplně jiná, než se kterou jsme se zatím setkali. Soupeř zaslouženě vyrovnal a i později byl lepším týmem. V závěru jsme udeřili z rohového kopu a 2:1 jsme vyhráli. Na některých hráčích možná byla trochu znát únava, protože jsme hráli včera večer. Pomohlo nám střídání, když přišli čerství hráči ale měli jsme dnes i štěstí. Mužstvo to odpracovalo poctivě dozadu co síly stačily a odměnou nám byl tento výsledek, který sice není úplně spravedlivý pro soupeře, ale takový je fotbal. Pro nás je to cenné vítězství."
 


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 17:00
FK Viktoria Žižkov
FK Dukla Praha