V posledním domácím utkání padlo šest branek. Dukla porazila Teplice 5:1!

5:1

(2:1)

29. kolo, Synot liga 2014/15

FK Teplice

Sestava domácí: Rada – Karavajev, Polom, Jeřábek, Mat. Hanousek – Berger (90. Malý), Považanec, Čajić (86. Daniel Tetour), Přikryl (74. Mareš), Mar. Hanousek (C) – Beauguel.

Sestava hosté: Grigar – Takács (83. Matula), D. Jablonský, Lüftner, Krob – Hora, Vachoušek (C) (70. Táborský), Balázs (63. Vondrášek), Vůch – Kapolongo, Potočný.

• Branky: 42. Polom, 45. Berger, 59. a 67. Přikryl, 66. Čajič - 14. Kapolongo. ŽK: 72. Polom. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Mokrusch.
  • Diváci: 1622
Poslední domácí utkání skončilo nad očekávání. Dukla porazila Teplice 5:1 a posunula se tak na 6. pozici tabulky. Dnešní utkání bylo o to víc speciální, že jsme se mohli všichni hromadně rozloučit s Petrem Malým, který do utkání proti Teplicím nastoupil jako poslední střídající.

Petr Rada: "Dnešní výsledek je pro nás hodně špatný, zvlášť když v utkání vedete a za 30 minut to je úplně jinak. Výkon hráčů dnes nebyl optimální. Jestli se takto zkušené mužstvo dostane do vedení a pak během 30 minut dostane 5 branek, tak je to špatný. Pro nás je to rána a já jsem zklamaný."

Luboš Kozel: "Výsledek 5:1 hovoří za vše. Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, ale jak bývá naším zvykem, ač jsem si vytvořili asi tři jasné šance, v 15. minutě jsme prohrávali 0:1. Po obdržené brance už nebyla naše převaha tak veliká, ale byli jsme hernější a do šancí jsme se dostávali. Kdybychom nedali do konce poločasu ty dvě branky, určitě by to bylo těžší. Ale pomohli jsme si standardkou a vzápětí přidali gól po krásné akci de facto do prázdné brány. To pomohlo sebevědomí hráčů a výsledkem toho byly další krásné góly, kdy nám pomohlo, že soupeř otevřel hru a naši rychlostní hráči toho mohli využívat. A na závěr tak vznikl prostor i pro to, aby se na hřiště dostal Pedro!"