PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

V pohledném duelu byl šťastnější liberecký Slovan

2. 7. 2014 | Redakce

V pohledném duelu byl šťastnější liberecký Slovan

Dukla se utkala s účastníkem předkola Evropské ligy Slovanem Liberec a ti, kteří dorazili do Nymburka jistě nelitovali. V atraktivním zápase padlo sedm branek, přetahovanou o vítězství nakonec vyhrál severočeský celek.

PU - SC Nymburk, středa 2. 7. 2014, 11:00, SC Nymburk
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: I.poločas:Rada - Pospíšil, Vorel, Polom, Hanousek Matěj - Čajič, Gedeon, Hanousek Marek - Juroška, Procházka, Berger. II.poločas: Chudý - Karavajev, Jeřábek, Polom, Preisler - Hanousek Marek, Ouedraogo, Hlinka - Juroška, Procházka (54. Svoboda), Krmenčik.
Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Jarolím, Sackey (76. Kmoníček) - Obžera (65. Frimmel), Pavelka, Luckassen - Hadaščok (76. Dydowicz).
Branky: 19. Procházka, 67. Hanousek Marek, 69. Krmenčik - 16. Hadaščok, 31. Jarolím, 71. Hadaščok, 85. Frimmel. ŽK: 39. Sackey. Rozhodčí: O. Berka – O. Černý, J. Musil.

První střelu na bránu zaznamenala Dukla v 9. minutě, z volného přímého kopu Aldin Čajič napálil břevno. O pět minut později stejný hráč znovu vystřelil a jen těsně minul brankovou konstrukci. V 16. minutě otevřel skóre Liberec, Luckassen centroval na Hadaščoka, který neváhal a svou střeleckou příležitost proměnil. Dukla odpověděla o tři minuty později, Juroška našel centrem Procházku, který umístil míč za Kolářova záda. Po půlhodině hry proměnil Jarolím střelu z hranice šestnáctky umístěnou k levé tyči. Ve 40. minutě z kraje šestnáctky vystřelil Marek Hanousek, Kolář musel vytěsnit nad břevno. V 41. minutě rozehrál Marek Hanousek přímý kop na Jurošku, jeho střelu musel Kolář vyrazit povedeným zákrokem.

K první vážnější střele druhého poločasu se dostal Ouedraogo, ale těsně minul levou tyč. V 67. minutě vyrovnal povedeným volejem na 2:2 Marek Hanousek. O dvě minuty později zvýšil Krmenčík na 3:2 po narážečce se Svobodou. Následně padly dvě branky Liberce, první vstřelil hlavou Hadaščok a druhou mladík Frimmel, když proměnil přesný centr.

Prohlédnout fotogalerii

Luboš Kozel: "V hodnocení jsem docela rozpolcený. Výsledek je pro nás sice nepříznivý - prohra, navíc jsme dostali čtyři góly, tudíž máme v defenzivní činnosti na čem pracovat, protože, si myslím, že jsme prohráli utkání, ve kterém jsme byli lepší i kvalitnější v ofenzivní fázi. Co jsme si dnes vytvořili šancí, tak to jsme si v jednom zápase už dlouho nevypracovali. Tři branky jsme vstřelili a dalších pět šancí jsme neproměnili. S výkonem směrem dopředu je tedy určitě spokojenost, i s hráčskou aktivitou. Ale dojem mi kazí čtyři inkasované branky. "

Média

• Video: Luboš Kozel po přípravném zápase s Libercem