V důležitém utkání jsme porazili Příbram!

8. 3. 2013 | Redakce

V důležitém utkání jsme porazili Příbram!

I přesto, že se tým Luboše Kozla musel obejít bez několika hráčů základní sestavy, tak dokázal v důležitém zápase porazit Příbram 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Vojtěch Přeučil.19. kolo, pátek 8. 3. 2013, 18:00, Škoda Transportation Arena
Dukla Praha Dukla Praha
1:0
(0:0)
PříbramPříbram

Dukla Praha: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Božič – Malý, Gedeon, Borek – Albiach (32. Hašek), Marek, Přeučil (78. Kalouda). Trenér: Kozel.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Koukal, Mašán (79. Wágner), Tarczal, T. Pilík (81. Šlapák), Krbeček – Střihavka (70. Valenta). Trenér: Marko.
Branky: 69. Přeučil. ŽK: 75. Aziz. Rozhodčí: Matějek – Kordula, Hájek.
Diváci: 1724

Komentář

Začátek prvního poločasu moc šancí nenabídl. Až v šestnácté minutě se pokusila hodně nerazantní střelou ohrozit branku Dukly Příbram, ale větší ohrožení to nepřineslo. O tři minuty později zkusil vystřelit Albiach, ale nemířil nejpřesněji. První větší šanci Příbrami měl Krbeček na hranici malého vápna, po centru Koukala, ale trefil pouze Radovu náruč. Další šanci Středočechů měl na kopačkách Pilík, když se uvolnil po levé straně vápna, Rada míč bezpečně chytil. Následná střela už byla o poznání nebezpečnější, Judas mířil přímo do středu branky, kde stál Rada a tvrdou střelu vyrazil. Dorážku Koukala pak vzápětí chytil. V poslední minutě prvního poločasu se konečně dostala ke slovu i Dukla. Marek se před šestnáctkou povedeně otočil a donutil brankaře k zemi.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Dukla, Hašek parádně nacentroval do vápna na Přeučila, který hlavičkoval nad břevno. Až v 69. minutě měl obrovskou šanci Marek, když z voleje napálil břevno. Odražený míč nacentroval Hašek zpátky do vápna, kde se k němu propracoval Přeučil a vstřelil první branku zápasu – 1:0. Přibližně deset minut před koncem poločasu měl dvě šance Borek, nejprve se ocitl sám před odkrytou brankou, ale byl moc z úhlu a tak trefil boční síť. Podruhé hlavičkoval těsně nad branku. Následovala akce Příbrami, která skončila rohovým kopem, z něj se příbramští nepříjemně snažili propracovat až k brance, ale duklácká obrana nápor ustála. Poté šel do rychlého protiútoku Borek s Haškem, ale větší šance z toho nebyla. Utkání tak skončilo výhrou Dukly 1:0!

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Předem musím říct, že jsem dnes spokojený. Říkal jsem hráčům před utkáním, že to pro nás může být zlomové utkání. My jsme z venku přivezli dva body, které byly pro nás cenné, ale svojí cenu by ztratili, kdybychom je dnes nepotvrdili. Nebyli jsme v lehké situaci, protože nám chyběli tři hráči základní sestavy. Soupeř byl po minulém utkání politý živou vodou, i trochu tou kuvajtskou. Takže z tohoto pohledu nás nic lehkého nečekalo. V první půli bylo na hráčích vidět spíš odhodlání než nějaký klid a svým způsobem jsme se snažili hrát, ale nic jsme nevymysleli, zato Příbram byla nebezpečnější. Druhou půli jsme se zlepšili, měli jsme lepší přechod do útoku, řekl bych i lepší pohyb. Kolem šedesáté minuty bylo poznat, že se mužstvo zvedá a vyjádřením toho byl gól. Soupeř odpověděl nasazením druhého útočníka Hájovského a my jsme silou vůle a díky skvělému zákroku Filipa Rady vítězství uhájili."
 


Fotogalerie


Partneři klubu