V druhém pohárovém utkání jsme vstřelili opět 3 góly

(0:1)

2. kolo, MOL Cup 2022/2023

Rolejček (46. Tošovský) – Buriánek (75. Bořke), Semerák, Holubec, Václavíček, Voda – Čihák (86. Hůlka), Chromek (C), Mokrý (75. Peš), Houdek – Hofman (79. Kocour)

Čtvrtečka – Ullman (83. Konan), Matoušek, Holiš, Hrubeš – Havelka (60. Uhlíř), Barac, Kim, Moulis (78. Hodek), Buchvaldek (C) (60. Šebrle) – Huf (78. Adediran)

• Branky: 72. Hofman – 40. Holiš, 71. Matoušek, 79. Šebrle, ŽK: 67. Matoušek, Rozhodčí: Opočenský – Vlček, Vyhnanovský, Střely na bránu: 2:6, Střely mimo: 0:11, Rohy: 0:11, Ofsajdy: 1:2, Fauly: 7:4.
V zápase s Libčany jsme se poprvé prosadili ve 40. minutě zásluhou Romana Holiše. Vedení po pauze na 2:0 navýšil Filip Matoušek, a i když se soupeři také podařilo skórovat, tečku za utkáním napsal třetí trefou Dukly Štěpán Šebrle.

Petr Rada (FK Dukla):

Byl to klasický pohárový zápas. Domácí byli plní odhodlání, bránili a moc nevystupovali. My jsme jim naší branku darovali. Jen jsme tam stáli a koukali, co se děje. Soupeř ani nechtěl moc hrát dopředu, chtěl to všechno odbránit. My jsme si to hodně komplikovali sami, myslím, že jsme ani jednou nevystřelili ze střední vzdálenosti. Až ta druhá branka, dobrý pokus a hned to tam spadlo. Snažili jsme se častokrát zbytečně obejít tři hráče, místo toho, abychom zkusili z dálky vystřelit. V první půli jsme mohli hrát situaci dvakrát do prázdné a místo toho jsme ještě hledali lépe postaveného hráče. Ale jediné, o co šlo, byl postup. Všichni si myslí, že proti týmu z krajského přeboru bychom měli vyhrát o 7 nebo o 8 gólů. Pohár je ale zkrátka specifická soutěž, i v Německu vypadávají bundesligové týmy s týmy ze třetí, čtvrté ligy. Nepřijeli jsme sem v plné sestavě, někteří hráči kvůli našemu hustému programu zůstali doma.