PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

V Liberci jsme vybojovali bod!

15. 8. 2014 | Redakce

V bojovném utkání, ve kterém padlo devět žlutých karet a jedna červená, Dukla remizovala s domácím Slovanem Liberec 0:0 a zůstává tak i po čtvrtém kole Synot ligy neporažena.

4. kolo, pátek 15. 8. 2014, 18:00, U Nisy
Slovan Liberec Slovan Liberec
0:0
(0:0)

Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman – Sackey – Šural, Obročník (84. Dydowicz), Frýdek (80. Hamulák) Ďubek – Hadaščok (76. Delarge).
Dukla Praha: Chudý – Karavajev, Štetina, Vorel, Mat. Hanousek – Gedeon, Mar. Hanousek, Čajić – Mareš (73. Krmenčík), Beauguel, Juroška (46. Berger).
Branky: ŽK: 18. Obrožník, 50. Hadaščok, 64. Sackey 78. Pimpara - 37. Čajič, 56. Hanousek Marek, 61. Berger. ČK: 70. Beauguel. Rozhodčí: Orel - Hock, Peřina.
Diváci: 3490

Utkání začali dobře domácí, byli častěji u míče i duklackého pokutového území, ale ke gólové šanci se nepropracovali. Až ve 28. minutě mohl Ďubek, osamocený ve vápně, skórovat, chyběl mu k tomu pouhý krok. Následoval protiútok Dukly, rohový kop a z něj střela Marka Hanouska, která proletěla nad brankou. Ve 37. minutě pálil nebezpečně z pravého rohu šestnáctky Šural, míč minul levou tyč.Ve 44 . minutě namazal Coufal Marešovi, který se ocitl přímo před Kolářem, ale svou šanci nevyužil. Navíc Orel pískl sporný ofsajd.

Pět minut po začátku druhého poločasu vyslal dalekonosnou střelu Vjačeslav Karavajev, kterou Kolář vytěsnil konečky prstů na rohový kop. O pár minut později poslal Matěj Hanousek povedený centr do vápna, nejprve promáchl Aldin Čajič, poté i Tomáš Berger. V sedmdesáté minutě se ocitla Dukla v deseti hráčích, Lukáš Štetina vyvezl míč za půlku, přihrál Bergerovi a ten Markovi Hanouskovi, který svou střelou vybojoval roh. I z něj byla Dukla nebezpečná, ale branka nepadla. V 81. minutě šel Liberec do útoku, Hamulákova střela minula vzdálenější tyč. Následoval závar ve vápně Dukly, z něj dopadl míč na hranici šestnáctky, odkud pálil Coufal a minul levou šibenici. Obrovská šance Liberce přišla v 87. minutě, nejdříve zlikvidoval Dydowiczovu střelu Chudý, který následně zneškodnil Šuralovu dorážku.

Luboš Kozel: "Po většinu utkání byli domácí aktivnější. Náš dnešní výkon byl podobný výkonům předcházejícím, defenzivní fáze nám poměrně fungovala, řekl bych, že jsme Liberec do nebezpečných situací moc nepouštěli, ale nefunguje nám ofenzivní fáze. V první půli jsme hodně kazili míče a nevyužívali rychlostní typy vepředu, tak jak jsme chtěli. Ve druhé půli se to zlepšilo, přechodová faze byla lepší a vytvořili jsme si takové dvě nebezpečné situace, ale pak nás přibrzdil Beauguelův zkrat, červená karta, který určil ráz zbytku utkání. V úvodu oslabení jsme hráli velmi dobře, ale v závěru jsme domácím největší šanci připravili my a se štěstím ji ubránili. Bod je pro nás dnes ziskový a v tabulce pravdy jsme na nule, což je pěkné a já ten bod dnes musím brát."