V Ďolíčku se body dělily

22. 3. 2015 | Redakce

V Ďolíčku se body dělily

Dukla má za sebou pražské derby, které skončilo remízovým výsledkem. Klokani byli zejména v prvním poločase aktivnějším celkem, kdy nás několikrát podržel Filip Rada. V úplném závěru ale mohl rozhodnout Tomáš Přikryl, jehož střelu do šibenice s námahou vyrazil Zlámal.21. kolo, neděle 22. 3. 2015, 18:00, Ďolíček
Bohemians 1905 Bohemians 1905
0:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Bohemians 1905: Zlámal – Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl – Moravec, Jindřišek, Rada, Bartek – Bratanovič (83. Jarolím) – Mikuš (71. Lietava).
Dukla Praha: Rada – Karavajev, Štetina, Polom, Mat. Hanousek – Mar. Hanousek, Gedeon, Považanec – Berger (90. Juroška), Blažek (83. Beauguel), Čajić (56. Přikryl).
ŽK: 48. Gajič - 50. Štetina, 56. Berger, 66. Blažek. ČK: 90. Gajič. Rozhodčí: Marek - Wilczek, Caletka.
Diváci: 4211

Komentář

První gólovou šanci měli domácí, v 11. minutě poslal Šírl míč do vápna Mikušovi, jeho střelu z těsné blízkosti musel na dvakrát likvidovat Filip Rada. V 18. minutě centroval zleva Bratanovič, do zakončení se z bezprostřední blízkosti dostal opět Mikuš, i tentokrát podržel Duklu Filip Rada. Po akci Moravce s Mikušem, následoval rohový kop, míč dopadl na hranici malého vápna před Gajiče, ten těsně minul pravou tyč. Ve 41. minutě hrozila znovu Bohemka z pravé strany, nejdříve pálil Bratanovič - Filip Rada vyráží, poté Bartek, kterého Filip Rada vychytal. Dukla si vypracovala příležitost tři minuty před koncem poločasu, z pravé strany centroval Aldin Čajič a z první pálil z prostoru velkého vápna Marek Hanousek, bohužel příliš vysoko. V poslední minutě se snažil využít špatného výběhu Zlámala z branky Jan Blažek, ale z dálky zhruba 30 metrů prázdnou bránu těsně minul.

Dvě minuty po začátku druhého poločasu rozehrávala Dukla rohový kop, míč zamířil k Janu Blažkovi, který z první těsně minul branku domácích. Bohemians v 54. házeli aut, míč dopadl do vápna k Mikušovi, ten posunul Bratanovičovi, který střílel vedle. O chvíli později přidal další střelu J. Rada, branku opět netrefil. Po Duklou rozehraném rohovém kopu vybojoval míč Jakub Považanec, míč přihrál Lukášovi Štetinovi, jeho zblokovaná střela proletěla vedle tyče. V 72. minutě vykouzlil po pravé straně šestnáctky individuální akci Vjačeslav Karavajev, míč však brankovou konstrukci minul. V 88. minutě měl na svědomí Přikryl nádherný fotbalový moment, když jeho střelu, která mířila do šibenice, s velkou námahou vyrazil Zlámal.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: Uhráli jsem bod a musíme ho brát. První poločas byli domácí aktivnější. Věděli jsme, že budou nabuzení, že budou chtít doma uhrát dobrý výsledek a budou agresivní. Navíc terén v tomto období moc nenahrává kombinačnímu fotbalu a my jsme si s tím nedokázali moc poradit. Soupeř nás nakopávanými míči, jejich dobíráním a větší úspěšností v soubojích dostával pod tlak a my to přežili třikrát se štěstím, kdy nás podržel Filip Rada. Ve druhém poločase jsme se zvedli, domácí jsme už tolik nepouštěli do šestnáctky a gólových šancí, a směrem dopředu jsme byli nebezpečnější. Ale povětšinou nás zastavil ofsajdový praporek a jedinou pořádnou střelu měl až Tomáš Přikryl v samotném závěru. Na vítězství to nestačilo. Abychom na něj mohli pomýšlet, museli bychom být kvalitnější směrem dopředu i první poločas."

Roman Pivarník: "Dnes jsme odehráli velmi kvalitní zápas. V prvním poločase jsme dominovali, vytvořili si několik šancí, ale neproměnili je. Je to škoda. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Dukla hrála pozorněji. Přesto jsme ji nepustili do žádné šance za celý zápas. Vzadu jsme byli pozorní. Škoda, že v takovýchto zápasech nedáme gól."
 


Fotogalerie


Partneři klubu