V Ďolíčku se body dělily

Bohemians 1905

21. kolo, Synot liga 2014/15

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Zlámal – Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl – Moravec, Jindřišek, Rada, Bartek – Bratanovič (83. Jarolím) – Mikuš (71. Lietava).

Sestava hosté: Rada – Karavajev, Štetina, Polom, Mat. Hanousek – Mar. Hanousek, Gedeon, Považanec – Berger (90. Juroška), Blažek (83. Beauguel), Čajić (56. Přikryl).

• ŽK: 48. Gajič - 50. Štetina, 56. Berger, 66. Blažek. ČK: 90. Gajič. Rozhodčí: Marek - Wilczek, Caletka.
  • Diváci: 4211
Dukla má za sebou pražské derby, které skončilo remízovým výsledkem. Klokani byli zejména v prvním poločase aktivnějším celkem, kdy nás několikrát podržel Filip Rada. V úplném závěru ale mohl rozhodnout Tomáš Přikryl, jehož střelu do šibenice s námahou vyrazil Zlámal.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel: Uhráli jsem bod a musíme ho brát. První poločas byli domácí aktivnější. Věděli jsme, že budou nabuzení, že budou chtít doma uhrát dobrý výsledek a budou agresivní. Navíc terén v tomto období moc nenahrává kombinačnímu fotbalu a my jsme si s tím nedokázali moc poradit. Soupeř nás nakopávanými míči, jejich dobíráním a větší úspěšností v soubojích dostával pod tlak a my to přežili třikrát se štěstím, kdy nás podržel Filip Rada. Ve druhém poločase jsme se zvedli, domácí jsme už tolik nepouštěli do šestnáctky a gólových šancí, a směrem dopředu jsme byli nebezpečnější. Ale povětšinou nás zastavil ofsajdový praporek a jedinou pořádnou střelu měl až Tomáš Přikryl v samotném závěru. Na vítězství to nestačilo. Abychom na něj mohli pomýšlet, museli bychom být kvalitnější směrem dopředu i první poločas."

Roman Pivarník: "Dnes jsme odehráli velmi kvalitní zápas. V prvním poločase jsme dominovali, vytvořili si několik šancí, ale neproměnili je. Je to škoda. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Dukla hrála pozorněji. Přesto jsme ji nepustili do žádné šance za celý zápas. Vzadu jsme byli pozorní. Škoda, že v takovýchto zápasech nedáme gól."