PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký

V 16. kole se Dukle bodovat nepodařilo, chyběla větší efektivita!

29. 11. 2014 | Redakce

V 16. kole se Dukle bodovat nepodařilo, chyběla větší efektivita!

Dukla se s Juliskou bohužel nerozloučila bodovým ziskem. I přes několik gólových šancí jsme nedokázali vstřelit branku, naopak mladoboleslavští byli velmi efektivní a vstřelili dvě branky. Dukla tak v posledním ligovém utkání v roce 2014 prohrála 0:2.

16. kolo, sobota 29. 11. 2014, 17:00, Škoda Transportation Arena
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina, Jeřábek, Hanousek Matěj - Hanousek Marek (87. Hlinka), Gedeon, Považanec - Krmenčík (84. Manzia), Beauguel, Mareš (65. Čajič).
Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Hůlka, Navrátil, Bořil – Skalák (89. Lalkovič), Ščuk, Tavares, Magera (C) (90+1. Pajer) – Ďuriš (68. Zahustel) – Wágner.
Branky: 8. Skalák, 70. Wágner. ŽK: 69. Gedeon - 54. Ščuk. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Vaňkát.

V první desetiminutovce skórovala Mladá Boleslav, po chybě Jeřábka se uvolnil Skalák a vstřelil první branku zápasu, Chudý si na míč pouze sáhl. Následně centroval Hanousek na nabíhajícího J.D. Beauguela, ale ten s hlavičkou neuspěl. Deset minut před koncem prvního poločasu opět centroval Matěj Hanousek na nabíhajícího Beauguela, ten na míč nedosáhl, ovšem míč se dostal k Jakubovi Považancovi, ale jeho střele stál v cestě boleslavský obránce, stejně tak v další dorážce našeho francouzského útočníka. O chvíli později centroval Michael Krmenčík do vápna, zde našel volného Marka Hanouska, ale ten míč za Hruškova záda nedokázal umístit, dorážka Jakuba Považance se opět odrazila zpět ke středu hřiště od boleslavského hráče a následná akce skončila neproměněnou střelou Marka Hanouska.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Krmenčíka, ten z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Hrušku. Dukla postupně svůj tlak zvyšovala, ovšem v 70. minutě přišel rohový kop hostí, centr prodloužil Navrátil do vápna Wágnerovi a ten se nemýlil. V 80. minutě poslal Jakub Považanec přihrávku za obranu J.D. Beauguelovi, jeho kolmou střelu po zemi dokázal Hruška vyrazit.

Luboš Kozel: "Utkání jsme dnes potřebovali zvládnout a nepodařilo se nám to. Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy naše hra byla vlažná, nedostupovali jsme soupeře a prohrávali osobní souboje. Dovolili jsme Boleslavi dostat se do zápasu a herní jistoty. V tomto úseku jsme dostali velice laciný gól z rychle založeného protiútoku, kdy jsme špatně odhlavičkovali nákop do vápna. Až od 25-30 minuty jsme se vyrovnali boleslavské agresivitě, hru zjednodušili a před půli jsme se dostali k naší normální hře. Bohužel tutová šance Máry Hanouska gólem neskončila. O poločase jsem v kabině trochu zvýšil hlas a pomohlo to. Vstup do druhé půle se nám povedl, ale šance Krmenčíka a Štetiny zůstala opět neproměněná. Následně jsme z rohového kopu dostali branku, která zápas více méně rozhodla. Musíme zvýšit produktivitu, protože to je třetí zápas za sebou, kde si myslím, že máme více šancí, než soupeř, ale bodový zisk je nulový."

Karel Jarolím: "Chtěli jsme být aktivní hned po ztrátě míče i při výkopech Dukly, abychom byli ve střehu a nenechali domácí rozjet. To se nám první poločas až na pár minut v závěru celkem dařilo, navíc jsme se dostali do vedení, takže všechno hrálo pro nás. Začátek druhé půle nebyl úplně dle našich představ. Ale pak se to celkem srovnalo, navíc jsme se prosadili po standardce a zvýšili na 2:0. Myslím, že o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto."

Média

• Video: Luboš Kozel po utkání s Mladou Boleslaví