PORTRÉTY Z JULISKYDominik Preisler

Úvodní kolo s Baníkem Ostrava skončilo remízou 0:0

26. 7. 2014 | Redakce

Úvodní kolo s Baníkem Ostrava skončilo remízou 0:0

Nový ročník SYNOT ligy jsme odstartovali remízou. Nejblíže k brance měl nováček v našem dresu Aldin Čajič, kterého ale pěkným zákrokem vychytal brankář Pavlenka, a tak Dukla remizovala s Ostravou 0:0.

1. kolo, pátek 25. 7. 2014, 20:15, Juliska
OstravaOstrava

Dukla Praha: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Hanousek Matěj - Hanousek Marek, Gedeon, Čajič - Berger (84. Hlinka), Krmečík (78. Beaugel), Juroška (64. Mareš).
Ostrava: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer – Štěpán (66. Kukec), Greguš, Lindpere (40. Mensah), de Azevedo – Svěrkoš (90. Byrtus) – Narh.
Branky: ŽK: 33. Čajič, 69. Hanousek - 42. Stronati, 59. Frydrych, 78. Baránek. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Ratajová.

Prvních patnáct minut postrádala hra větší příležitosti na obou stranách. Zajímavě vypadala až přihrávka Tomáše Bergera do vápna na nabíhajícího Michala Krmečíka, ale ke střele se nedostal. To neplatilo o příležitosti Marka Hanouska, který z hranice vápna přestřelil ostravskou branku. Ve 33. minutě našel centrující Juroška ve vápně nabíhajícího Aldina Čajiče, který hlavičkou trefil Pavlenku, od kterého se míč odrazil do břevna a pak mimo branku. O čtyři minuty později postupoval na dukláckou branku Nahr jeden na jednoho, trefil pouze boční stranu branky.

Ve druhém poločase narušil hru výpadek elektřiny, po 45 minutách se opět začalo hrát. V 72. minutě posunul Jakub Mareš po levé straně hřiště míč Aldinu Čajičovi, ten dokázal vybojovat pouze rohový kop. V 82. minutě vystřelil na hranici šestnáctky Davor Kukec a Martin Chudý vytáhl skvělý zákrok. V 86. minutě pálil z druhé vlny Čajič, trefil ale jen svého spoluhráče před brankou. Ještě v 93. minutě kopal Baník standardní situaci, míč rozehraný Kukecem, ale dokázali hráči Dukly odvrátit z šestnáctky. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

Luboš Kozel: "Jsem spokojený jen z části. První půli jsme hráli tak, jak jsme hrát chtěli, ale chybí tomu gólové vyjádření. Měli jsme asi tři šance a tu největší, Čajičovu hlavičku, bohužel Pavlenka vychytal a udržel bezbrankový stav. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, říkal jsem hráčům, když spadlo to světlo, že by nám to mohlo pomoci. Snaha tam určitě byla, ale zatímco první půli nám fungovala kombinace v předfinální fázi, druhý poločas tomu tak nebylo a Ostrava byla po zisku míče živější a nebezpečnější. My jsme si už žádnou šanci nevytvořili, Ostrava jednu, kdy nás Martin Chudý podržel. Takže vzhledem k hernímu vývoji obou poločasů je remíza zasloužená."

Média

• Video: Luboš Kozel po utkání s Ostravou