PORTRÉTY Z JULISKYSamuel Dancák

Útočný fotbal k vítězství proti Metalurgu nevedl

7. 7. 2013 | Redakce

Útočný fotbal k vítězství proti Metalurgu nevedl

Utkání proti pátému ukrajinskému celku mělo útočný charakter, i tak se podařilo vstřelit branku pouze hráčům Metalurgu Doněck a porazit tak Duklu 1:0 v jejím prvním utkání na soustředění v Rakousku.

PU, neděle 7. 7. 2013, 17:30, Graz
Metalurg DoněckMetalurg Doněck

Dukla Praha: Rada – Romera, Božič (46. Trapp), Vorel, Vrzal – Ouedraogo (89. Tenkl), Gedeon, Malý – Berger, Pospěch (83. Marek), Albiach (74. Engelmann).
Metalurg Doněck: Pankiv – Morozjuk (46. Mirošnik), Baranovskij, Prijma, Polevoj – Lazič, Mkrtčjan (46. Soraes), Leonardo – Alexandre, Nelson, Moraes.
Branky: 17. Moraes. ŽK: 51. Pospěch, 57. Prijma.

Utkání Dukly s Metalurgem začalo z „vostra“ pěkným útočným fotbalem. Jako první se pokusil ohrozit branku Metalurg. Alexandreho centr z rohového kopu skončil v náručí Rady. Během dalších, zhruba deseti minut, měla několik šancí na své straně Dukla. Před branku se nejprve tlačil Gedeon, ale jeho pokus byl zblokován Morozjukem. Mimo branku skončila i střela Malého z dvaceti metrů a ne lépe se dařilo vzápětí Albiachovi, který po kombinaci s Pospěchem přestřelil. Metalurg na to odpověděl rychlou akcí ze 17. minuty, kdy přesně trefil Moraes. Malý z rozehry volného přímého kopu pálil nad břevno. Další střelu, tentokrát v podání Bergera, zachytily rukavice Pankiva. Následoval průnik Nelsona a Rada vyrazil na rohový kop, z něhož hráči Metalurgu dokázali vystřelit nad branku. Do konce poločasu zůstaly stejně nevyužity další pokusy Pospěcha a Gedeona. V samotném závěru měl Doněck šanci navýšit své vedení, ale střela byla tečována a odkloněna mimo svůj cíl. Poslední akce prvního poločasu patřila Dukle. Malého střelu musel Pankiv vyrazit na roh, z kterého Pospěch zakončil těsně nad břevno.

Druhý poločas začal dalekonosnou střelou Baranovskij a zároveň neúspěšnou. K zásahu aspoň donutil Albiach Pankiva o necelých pět minut déle, když vystřelil zpoza šestnáctky. Blízko vyrovnání byl po centru z pravé strany Ouedraogo, hlavičku z malého vápna brankář zlikvidoval na brankové čáře. V následujících chvílích se dostal k dalšímu zakončení, ale rána ze zhruba dvaceti metrů končí u gólmana Pankiva. Dopředu se poté řítilo duo Lazič – Moraes, ale ani oni nedokázali Radu překonat. Následovaly dva neúspěšné centry hostí, v druhém případě proletěl míč těsně nad břevnem. Po vystřídání Engelmanna za Nestora se při závaru před brankou Metalurgu dostal k zakončení, ale jeho první dotek s míčem skončil těsně mimo. Podobně tomu bylo i u střely dvě minuty před koncem v podání Petra Malého.

Luboš Kozel: "Dnešní utkání bylo velmi kvalitní. Utkali jsme se poprvé se soupeřem, který kvalitou převyšoval ty ostatní. Bohužel výsledek je pro nás nepříznivý, ukázala se kvalita ve finální fázi, kdy soupeř měl tři vyložené šance a branku vstřelil. My jsme měli šancí více, ale branku jsme vstřelit nedokázali, a proto jsme prohráli. Ale je to utkání v přípravě, já jsem spokojený s nasazením i s kvalitou hry, jen finální řešení zatím není naší silnou stránkou. V porovnání s takto silným soupeřem se to projeví na výsledku, který ale není v této chvíli podstatný. Podstatnější je, že zápas snesl určitá měřítka, která jsme si řekli."

Dnes v 17:00
FK Dukla Praha