U19 porazila konkurenta v boji o čelo tabulky tříbrankovým rozdílem

4. 4. 2022 | Tomáš Kulvajt

U19 porazila konkurenta v boji o čelo tabulky tříbrankovým rozdílem

V satalickém azylu jsme další domácí utkání zvládli velmi dobře a po kvalitním výkonu jsme zaslouženě vyhráli.

19. kolo, neděle 3. 4. 2022, 10:15, UMT Satalice
(2 : 0)
JablonecJablonec

Dukla Praha:

Gothard – Krejčí, Suchan, Ungerman, Fojt – Krenciv, Samson (90. Bačinský) – Magdi (60. Novotný), Sabo (60. Bohatý), Ulman (88. Löffler)

Branky: 28. Ulman, 31. Magdi, 79. Novotný ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Úvodní dvacetiminutovka byla spíše seznamovací a na vážnější šanci nedošlo ani na jedné straně. Postupem času jsme však hru více zpřesnili a z výraznějšího držení míče začaly pramenit i šance. O zápasu jsme rozhodli v rozmezí 28. až 31. minuty, kde jsme zakončili dvě pěkné akce. Nejprve Ulman vtipně přehodil brankáře po průnikové přihrávce Fojta, o chvíli později vyzval Magdiho ke skórování do prázdné branky. Do poločasu jsme mohli přidat ještě jeden gól, další akce Ulmana však brankou neskončila. Hosté hrozili nejvíce ze standardních situací a v úvodu druhého poločasu si vytvořili mírnou převahu bez vážnější šance. Tu největší zneškodnil v 60. minutě po trestném kopu hostů pohotovým zákrokem Gothard. Třetí gól, kterým jsme definitivně převážili výsledek utkání na naši stranu padl v 79. minutě po rychlé akci, na jejímž konci byl důrazný Novotný. Závěr jsme si již pohlídali a dotáhli utkání do vítězného konce.

Trenér Tomáš Kulvajt byl s výkonem svých svěřenců spokojen: "Kluci zvládli utkání skvěle. Výborně reagovali na hru soupeře a pružně kombinovali trpělivé držení míče s rychlými přechody, krátkou kombinaci i dlouhé míče za vysoko postavenou obranu soupeře a byli to jednoznačně oni, kdo určoval ráz utkání. Zároveň se jim podařilo velmi dobře odbránit rychlé přechody hostů, kteří měli hlavně na krajích zálohy dynamické hráče a stejně tak si poradili s nejsilnější zbraní Jablonce, standardními situacemi. Z velmi dobrého týmového výkonu tak vyplavaly i kvalitní výkony individuální a věřím, že na tento zápas navážeme i za týden proti Liberci."

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu