U19: Na závěr soustředění jsme těsně padli s Tatranem Rakovník

26. 7. 2021 | Redakce

U19: Na závěr soustředění jsme těsně padli s Tatranem Rakovník

Naše devatenáctka sehrála na závěr svého soustředění před novou sezonou přátelské utkání s divizním mužstvem mužů Tatran Rakovník. Ve velkém vedru jsme soupeře přestříleli, efektivita však byla na straně zkušenějších rakovnických hráčů, kteří díky tomu zaslouženě zvítězili.0, sobota 24. 7. 2021
Dukla Praha Dukla Praha
2:3
(0:2)
Tatran RakovníkTatran Rakovník

Dukla Praha:

Gothard (46. Spilka) - Ulman, Suchan, Löffler, Fojt – Nikl (46. Bačinský), Krenciv (72. Nikl), Razetto (46. Samson) – Hübl (46. Novotný) – Pešan (78. Hübl), Kasal (72. Razetto)

Branky Dukly: 49. Pešan (Novotný, Krenciv), 91. Nikl (Hübl).

Komentář

Únava z celotýdenního programu byla na hráčích znatelná hlavně v presinku, kde se nám nedařilo efektivně dotahovat dobře kombinačně hrající hráče Rakovníka, což nám bralo hned od úvodu síly. Hosté šli do vedení po přísně nařízeném pokutovém kupu po faulu Fojta a před poločasem šli dokonce do dvoubrankového vedení po skvěle zvládnutém rychlém protiútoku. My jsme naopak ze třech dobrých šancí branku nevytěžili. 

Vstup do druhého poločasu se nám povedl skvěle a kontaktní brankou Pešana jsme se dostali rychle zpět do utkání. V následujícím průběhu jsme si vytvořili velkou herní převahu i šance, které však zůstaly opět nevyužity, což zkušený soupeř opět potrestal svou třetí brankou opět po námi nezachyceném rychlém protiútoku. Přes veškerou snahu se nám podařilo v první minutě nastavení pouze snížit Šimonem Niklem na konečných 2:3.

Čtěte více o přípravném utkání U19 proti Jihlavě ZDE a proti Pardubicím ZDE.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): Na závěr náročného soustředění jsme sehráli velmi kvalitní zápas. Na týmu Rakovníku byl jasně čitelný kombinační rukopis trenéra Radima Nečase. Pro některé naše hráče to byl první kontakt s týmem dospělých, přesto jsme zápas po kondiční i herní stránce zvládli velmi dobře. Zkušeností a efektivitou nás však soupeř předčil. V takovýchto cenných konfrontacích budeme pokračovat, hned v úterý nás čeká další zápas proti diviznímu Kladnu. Pro naše hráče jsou to skvělé zkušenosti před přechodem do dospělých v příští sezóně.

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu

×
Dnes v 10:15
FK Dukla Praha B
Sokol Hostouň