Teď začne
vojna!

U19: K nezastavení! O sedmé výhře rozhodl druhý poločas

5. 10. 2020 | Lukáš Šonský

U19: K nezastavení! O sedmé výhře rozhodl druhý poločas

Náš nejstarší dorost v aktuální sezoně stále nenašel přemožitele. Kluci zvládli o víkendu i těžký zápas s Teplicemi, kde se vítězství nerodilo vůbec snadno. Po herně vyrovnaném prvním poločasu jsme o vítězství rozhodli třemi brankami v tom druhém. V závěru si ještě hosté vstřelili vlastní gól. V tabulce jsme tak stále první před druhou Spartou.7. kolo, neděle 4. 10. 2020, 10:15
Dukla Praha Dukla Praha
5:1
(1:1)
TepliceTeplice

Dukla Praha:

Kinský – Ulman, Kozojed, Noll (75. Helík), Fojt – Uhlíř (75. Terentjev), Křenek, Hudec (57. Novotný A.) – Šebrle, Klimt (70. Šátek), Villaseca (70. Špatenka).

Branky: 3. Šebrle, 52. Klimt, 64. Villaseca,, 69. Křenek, 90. vlastní gól – 45. Janda (pen.)

Komentář

Hned ve třetí minutě přeloboval Štěpán Šebrle po dlouhém pasu za obranu brankáře hostí a šli jsme do vedení. O pár minut později jsme mohli přidat druhou branku, Villasecova hlavička však byla slabá. Hosté hrozili převážně ze standardních situací, díky kterým si vytvořili kolem 21. minuty tři silné šance. Tonda Kinský v brance byl však vždy na správném místě. Před poločasem jsme si vypracovali tři dobré šance my. Dvě z nich skončili na brankové konstrukci a v jedné Villaseca díky nerovnému terénu v brankovišti přestřelil opuštěnou branku. Do poločasu stihli hosté z penalty vyrovnat. 

I do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a díky pohotovosti Martina Klimta v pokutovém území jsme šli znovu do vedení. Další branku přidal z rychlého protiútoku Daniel Villaseca. O našem vítězství definitivně rozhodl Tomáš Křenek, který fantastickou ranou z 22 metrů trefil šibenici teplické branky. V závěru si ještě hosté dali po našem rohovém kopu vlastní gól a brankově uzavřeli sóre utkání.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt (FK Dukla Praha): „Tepličtí byli pro nás hlavně v prvním poločasu více než vyrovnaným soupeřem. My jsme přes skvělý vstup nedokázali udržet kombinační kvalitu a často jsme kazili jednoduché přihrávky i v netlakových situacích. I podpora krajních hráčů byla v prvním poločase slabší. Velké problémy nám dělalo bránění soupeře. Do zápasu jsme se dostali až silnější pasáží před poločasem, kde jsme měli velké šance na zvýšení skóre, bohužel jsme je neproměnili a naopak inkasovali z penalty. Důležité bylo, že nás inkasovaný gól do šatny spíš nabudil a vstup do druhého poločasu jsme šli velmi koncentrovaně a aktivně. Druhý a třetí gól nás nasměroval k vítězství a i díky střídajícím hráčům, kteří mohli přidat ještě další branky, jsme dohráli zápas slušně a vyloženě jej kontrolovali.“

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu