FANSHOP

U19: Dorost vydřel tříbodovou výhru na Slovácku

29. 5. 2019 | Redakce

U19: Dorost vydřel tříbodovou výhru na Slovácku

Starší dorostenci Dukly v předposledním utkání zavítali v 27. kole celostátní dorostenecké ligy U19 do Starého Města na stadion Na Širúchu, kde hraje svá utkání dorost FC Slovácko. Dukla byla v tabulce před zápasem na 16. místě, s dvoubodovou ztrátou na předposlední Jihlavu a čtyřbodovou ztrátou na Mladou Boleslav na 14. místě. Po vítězství se Dukla posunula průběžně na patnáctou pozici lepším skóre před Jihlavu, která získala stejně bodů, ale má odehrán o jeden zápas méně než Dukla. Na předposlední Mladou Boleslav ztrácí i nadále čtyři body. Domácí i Dukla hráli ve stejném rozestavení 4-3-3, obě mužstva se prezentovala kombinační hrou a domácí si vytvořili v zápase více střeleckých příležitostí. Ale obrana Dukly v čele s oběma brankáři, Buchlákem i střídajícím Štefanem, odolali a díky vysokému nasazení nedopustili, aby domácí, přes vyšší počet jejich střeleckých příležitostí, otočili skóre ve svůj prospěch a odvážejí si tak na Julisku, zejména za obětavost a nasazení, tři body. Dobře rozhodovala trojice rozhodčích, hlavní A. Horák s asistenty na postranních čarách, V. Zaoralem a L. Hubeným.27. kolo, sobota 25. 5. 2019, 13:00
Slovácko Slovácko
1:2
(1:2)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Buchlák (46. Štefan) - Kadlec (K), Novák, Trávníček, Veniger – Kozel (53. Ullman), Studnička, Vácha – Houha, Dostál (81. Ludvíček), Kim.
Branky Dukla: Studnička (37. min.), Kim (44. min.). Branky Slovácko: Vecheta (8.min.). Žluté karty Dukla: Houha (57. min.). Žluté karty Slovácko: Švrček (90. min.).

Komentář

Dukla, v obraně stále ještě bez potrestaného Kovernikova za vyloučení v Českých Budějovicích a v záloze bez Palaciose, který byl nominován na zápas "A" mužstva Dukly v posledním kole FL v Příbrami, začala vlažně proti nabuzeným domácím, kteří si mezi 5. a 8. minutou vytvořili čtyři nebezpečné příležitosti, z nichž tu čtvrtou proměnili po tom, co z pravé spojky ze 17 m prudce vystřelil Kohút, jehož střela šla do břevna a z odraženého míče zakončoval hlavou z malého vápna nepokrytý nabíhající Vecheta, který tím dostal domácí do vedení 1:0.

Dukla pak zahrozila ve 13. minutě Kimem, který po přihrávce Houhy v gólové šanci zakončoval z pravé spojky ze 7 metrů, ale mířil nad branku domácích. Slovácko kontrovalo ve 30. min. nebezpečnou střelou ze 17 metrů Veleckým a v 32. min. z pravé spojky ze 16 m Kohútem, když obě střely skončily jen 1/4 m vedle duklácké branky.

V dalším průběhu utkání, zejména pak v konci první půle, si Dukla vytvořila gólové šance, z nichž dvě proměnila - v 37. minutě Studničkou (po výměně míče Studnička-Houha-Studnička) a ve 44. minutě Kimem (po samostatném úniku) a otočila tím skóre ve svůj prospěch.

Do druhé půle lépe vstoupila Dukla, ale po přihrávce Houhy střelu Dostála z dobré pozice z 10 metrů domácí brankář Netolička kryl.

Pak se Dukla bránila domácím nájezdům a nebezpečným zakončením, jako tomu bylo např. 50. min., když po průniku Kohúta v levém křídle zakončoval z levé spojky domácí Vecheta, ale pozorný Štefan v brance Dukly stačil jeho přízemní střelu vyrazit na roh; dále v 56. min., když již překonaného Štefana zastoupil na brankové čáře Trávníček a střelu domácího Vechety ze 12 m vykopl z brankové čáry a v 67. min., když prudkou střelu Kohúta z pravé spojky ze 17 metrů stačil Štefan jen vyrazit před sebe a dorážku domácího Kratochvíly ze 6 metrů stačil Novák zblokovat před brankovou čárou. Mezitím v 57. min. obdržel Houha v dresu Dukly žlutou kartu na faul uprostřed hřiště.

Poslední šanci v zápase pak měla Dukla, která v 89. min. po kombinaci Ludvíček - Ullman, zakončovala z hranice velkého vápna těsně nad domácí branku.

V poslední minutě obdržel domácí Švrček žlutou kartu za faul uprostřed hřiště.

Dorost Dukly tak vydřel svojí obětavostí a vůlí tři body. 

 

Související články

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu