U19: Dorost sehrál náročné utkání proti Slavii

17. 6. 2021 | Redakce

U19: Dorost sehrál náročné utkání proti Slavii

Několik absencí v sestavě a těžký soupeř na druhé straně. Náš dorost do 19 let vyzval v přátelském utkání pražskou Slavii, které podlehl 2:4.přát., středa 16. 6. 2021
Dukla Praha Dukla Praha
2:4
(0:2)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha:

Spilka (46. Gothard) – Rada (70. Škoch), Škoch (46. Magdi), Löffler, Fojt – Razetto, Krenciv, Bačinský (46. Nikl) - Kasal, Tomek, Novotný J. (65. Bačinský)

Branky Dukly: 77. Magdi, 80. Kasal.

Komentář

Výraznější vstup do utkání měli slávisté, kteří nás aktivním komplikovali rozehrávku a drželi nás pod tlakem. Z toho pramenila i první branka po naší chybě v rozehrávce. Poté jsme se však osmělili a měli velmi dobrou pasáž do dobrým držením míče, množstvím standardních situací i několika příležitostmi, které však branku nepřinesly. Před poločasem jsme naopak inkasovali s pokutového kopu. I vstup do druhého poločasu byl výraznější ze strany Slavie. Šest čerstvých hráčů oproti našim dvěma výrazně oživilo hru a hosté z šancí vytěžili dvě branky. I přesto jsme pokračovali v aktivní hře a v závěru zaslouženě z několika šancí vytěžili 2 branky Magdim a Kasalem.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): Na závěr přípravného mezibloku jsme sehráli velice náročné utkání proti špičkovému týmu naší dorostenecké ligy. Do zápasu jsme šli s několika absencemi. Někteří hráči doplnili náš B tým, souběžně hrající v Neratovicích, další vypadli z důvodu nemoci, nebo zranění. Díky tomu jsme viděli v té nejnáročnější konfrontaci další hráče, což pro nás bylo nesmírně cenné. V určitých pasážích jsme prokázali dobrou kombinační kvalitu a schopnost kreativního řešení i ve vysoce podtlakových situacích, která vedla až do zakončení. Na rozdíl od slávistů jsme je však nedokázali ve větší míře dořešit brankově. V tom nás slávisté předčili, stejně jako v řešení přechodové fáze po zisku míče. Pro náš nově se tvořící tým to bylo skvěle nastavené zrcadlo s mnoha podněty do nadcházející letní přípravy.

 

Související články

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu