PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert
    FANSHOP

U19: Další výhra. Ve šlágru kola jsme porazili Liberec

21. 9. 2020 | Redakce

U19: Další výhra. Ve šlágru kola jsme porazili Liberec

Fantastickou formu má náš tým do 19 let. V nedělním šlágru kola porazili kluci vrstevníky z Liberce po třech proměněných penaltách 4:2 a vyšvihli se do čela tabulky. Po pěti odehraných zápasech má zatím U19 plný počet bodů a skóre 20:8.5. kolo, neděle 20. 9. 2020, 10:15
Dukla Praha Dukla Praha
4:2
(1:1)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha:

Kinský – Kozojed, Křenek, Noll (70. Helík) – Ulman, Hudec, Terentjev (70. Löffler), Novotný A. (46. Villaseca), Fojt – Šebrle, Klimt (60. Šátek).

Branky: 45. a 50. Klimt (obě z penalty), 60. Šebrle, 86. Křenek (pen.) – 32. Valenta, 65. Knonloch (pen.) Rozhodčí: Vít – Kutiš, Plzák.

Komentář

Do zápasu jsme vstoupili skvěle a vytvořili si tři dobré příležitosti včetně nastřeleného břevna. Hosté však postupně převzali iniciativu. Dobrým napadáním nás nutili k chybám a rychlými přechody do útoku si vytvářeli šance. 

Do vedení šli po dohrání jednoho z centrovaných míčů, který vypadl Tondovi Kinskému z rukou po srážce se spoluhráčem. Z obdržené branky jsme se naštěstí oklepali a těsně před poločasem vyrovnali. Martin Klimt nejprve hlavou nastřelil břevno a následnou dorážku Jirky Hudce zastavili hosté na brankové čáře rukou. Z penalty se Martin Klimt nemýlil. 

Další penaltu jsme kopali pět minut po přestávce po zákroku brankáře Pešla na Filipa Ulmana. I podruhé byl Martin Klimt přesný. Na rozdíl dvou branek zvýšil Štěpán Šebrle po rychlé akci z levé strany a střele na bližší tyč. Brankové hody však nekončily. 

Z další penalty za ruku snížil střelou do středu branky liberecký Knobloch. V dalším průběhu utkání se hra přelévala. Silnější šance jsme si však vytvářeli my. Některé akce jsme nedořešili, nebo skvěle zasáhl brankář Pešl. Definitivní brankovou tečku za utkáním udělala v pořadí již čtvrtá penalta, tentokrát nařízená za faul na pronikajícího Šebrleho. Tu s přehledem proměnil Tomáš Křenek.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt (FK Dukla Praha): „Utkání bylo hrané ve vysokém tempu a z obou stran velmi otevřeně. Nám po dobrém úvodu postupně sházela lepší nabídka ve středu pole. Začali jsme si pak často pomáhat dlouhými míči, které byly buď nepřesné, nebo jsme je nedokázali udržet či dobrat po souboji. Díky tomu jsme se dostali zbytečně pod tlak. Ve druhém poločasu jsme hru zpřesnili a samozřejmě nám pomohly vstřelené branky, které vyústily z naší zvýšené přímočaré ofenzivní aktivity. Cenná výhra, za kterou jsem samozřejmě moc rád, se zrodila po velmi dobrém celotýmovém výkonu, ze kterého vystoupily některé skvělé individuální.“

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu