U18 veze z Benešova tři body.

12. 9. 2022 | Adam Lukáš

U18 veze z Benešova tři body.

Na úvodní gól soupeře dokázal náš tým ještě do poločasu odpovědět a ve druhé půli otočil vývoj zápasu zcela na svoji stranu.6. kolo, sobota 10. 9. 2022, 10:00, Benešov
Benešov Benešov
1:5
(1 : 1)
Dukla PrahaDukla Praha

Benešov:

Baťcha  – Kučera, Kuchařík, Tomášek (46´ Vaněček), Vrkoslav (K) (76´ Jukl) – Svoboda (56´ Klepl), Samko (53´ Kačenga), Brabenec, Panták – Randa, Bust.

Dukla Praha:

Váňa  – Šalanský (67´ Šimon), Čížek, Kolman, Kolský – Laredo, Kožený (K), Prior (46´ Svoboda) – Rek (46´ Bartošek), Koller (46´ Blokeš), Blecha (56´ Pešek).

Branky: 21´ Randa - 42´ Rek, 55´ Bartošek, 69´ Svoboda, 72´ Laredo, 80´ Kožený, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .

Komentář

Utkání na půdě Benešova mělo velmi podobný výraz jako předchozí kolo s Českou Lípou. Kompaktní obrana ve středním či hlubokém bloku domácích a naše plynulé úsilí vstřelit úvodní branku zápasu. Efektivita v útočné fázi byla v prvním poločase velmi slabá a měli jsme více problémů než obvykle s přesností finální přihrávky. Benešov se poprvé podíval do našeho pokutového území ve 21´ a díky zablokovanému centru zahrávali rohový kop. Malá agresivita našeho obranného úsilí vyústila ve skrumáž, ze které nejlépe vyšel domácí Randa, který pohotově a překvapivě střelou k tyči poslal domácí do vedení.

Nově získanou energii vstřelenou brankou vložili domácí do poctivého bránění a dalších deset minut jsme se nedokázali dostat do čisté příležitosti. Návaznost kombinace ze záložní řady do útočníků vázla prakticky celý první poločas a k výraznému tlaku jsme se dostali až v poslední čtvrthodince první půle. Křídelní kombinace ve 42´ vyústila v přetažený centr Kolského, který na zadní tyči zavíral dobře postavený Rek a hlavou vyrovnal stav utkání.

Druhý poločas nám celkově vyšel lépe. Střídající hráči dobře vstoupili do zápasu a od poločasového hvizdu byly k vidění příležitosti k otočení zápasu. V 55´ se po odkopu domácích dostal k odraženému míči Blokeš, v těžké pozici s obráncem na zádech míč zakryl a druhým dotykem krásně vyslal Bartoška do samostatného úniku. Ten v souboji 1v1 s brankářem domácích zachoval klid a placírkou uklidil míč k bližší tyči. Pro domácí ztráta výsledku byla evidentní ránou a jejich defenzivní koncentrace klesla. Na 1:3 zvýšil Svoboda, když sám pohotově dorazil svou vlastní střelu zablokovanou obráncem domácích. Asi nejkrásnější kombinační akci utkání zakončil v 72´ Laredo, když se po sérii krátkých přihrávek ocitl před prázdnou bránou domácích. Na konečných 1:5 upravil skóre Kožený, jehož tečovaná střela z hranice pokutového území zapadla za záda Baťchy.

Děkujeme Benešovu za kvalitní utkání a my již směřujeme naší pozornost k dalšímu utkání na domácí půdě proti FC Chomutov.

 


Fotogalerie


Partneři klubu