PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

U18: Nedělní zápas proti Bohemians skončil vítězstvím

18. 3. 2019 | Redakce

U18: Nedělní zápas proti Bohemians skončil vítězstvím

V sobotním zápase se hráči U18 utkali na hřišti v Uhříněvsi s týmem Bohemians 1905. V krásném zápase s velmi kvalitním soupeřem jsme si připsali vítězství 5:3.17. kolo, neděle 17. 3. 2019, 10:00
Bohemians 1905 Bohemians 1905
3:5
(1:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Štefan - Ferreira (Hypius), Březina, Čížek, Ludvíček - Vácha (46. Novotný V.), Jeřábek, Uhlíř (67. Hudec) - Hodek, Kubeš (62. Novotný A.), Janovský (60. Kočí).
Branky: 35. Ludvíček (Janovský), 37. Hodek, 43. Hodek (Uhlíř, Čížek), 52. Kubeš (Hodek, Hypius), 61. Březina PK (Kubeš).

Komentář

Do utkání jsme vstupovali ve značně omlazeném složení, kdy v základu nastoupili Štefan, Uhlíř a Janovský. V průběhu zápasu pro úzký kádr střídali ještě další hráči z U17, konkrétně Kočí, Hypius, Hudec a Novotný Adam. Do utkání vstupovala jako favorit domácí Bohemka, která by ráda postoupila do nejvyšší soutěže. Od začátku se hrálo ve velkém tempu a bylo vidět, že v tomto zápase půjde o hodně. Ze začátku jsme určovali tempo hry spíše my a domácí více čekali na naši chybu. Ta přišla již v 10. minutě, kdy se domácí tým prosadil po naší individuální chybě, kdy jsme nedostatečně pokryli nejprve prostor u levé lajny a následně i před brankou. Bohemians se i dále prezentovali jednoduchou hrou, tvrdými souboji a vysokým nasazením. Postupně se nám dařilo jejich obraný blok překonávat a dokonce vstřelit i vyrovnávací gól. Dlouhý centr Janovského padal tak dlouho, až zapadl, snad tečován Ludvíčkem, až za záda domácího brankáře. V dalších akcích jsme si počínali více odvážně a dvě minuty po vyrovnávacím gólu si Hodek sám vybojoval míč, který následně vyvezl a z 25 metrů nedal střelou do vzdálenějšího rohu branky domácímu Šerákovi šanci. Krásný moment, který ocenili potleskem i domácí diváci. Při chuti jsme byli i nadále bohužel jsme některé situace řešili ukvapeně a nepočkali jsme si na správný moment nebo tandem, kterým bychom mohli soupeřovu obranu více rozhodit. Ovšem domácí nám nabídli ještě jednu šanci, kdy lacině odevzdali míč na polovině hřiště, a Uhlíř přesnou přihrávkou našel Hodka, který postupoval sám přes 20 m a sólovou akci zakončil střelou na zadní tyč. 1:3 pro Duklu. 

V druhém poločase hosté snížili a to hned po přestávce. Ve velkém závaru v našem vápně jsme několikrát odvraceli centry a průniky domácích. Po jednom takovém průniku byl hráč domácích faulován a z trestného kopu Bohemians snížili na 2:3. Ovšem pár minut nato jsme se prosadili po krásné akci po levé straně, ve které se postupně zapojovali Čížek, Březina, Hypius, Hodek, který orazítkoval spojnici Šerákovy branky a následně si počínal s chutí hrající Kubeš. 2:4. Aktivní hrou se nám dařila přechodová část a dařila se také část finální. Budiž toho důkazem další průnik po levé straně, kdy byl brankářem domácích faulován aktivní Kubeš. Penaltu s jistotou proměnil Březina a zbytek utkání jsme mohli hrát už ve větším klidu. Domácím se podařilo korigovat stav až tři minuty před koncem, kdy domácí Osmančík aktivně dotlačil míč z rukou našeho brankáře za čáru. Rozhodčí gól uznal a rozloučili jsme se tak s klokany výhrou 5:3. Děkujeme za krásné utkání a přejeme hráči domácích Filipovi Dostálovi brzké uzdravení ze střetu v prvním poločase, kvůli kterému musel střídat.

 


Fotogalerie


Partneři klubu