U17: Z Chrudimi vezeme třetí jarní vítězství

MFK Chrudim

0:3

(0:2)

18. kolo, Česká liga dorostu U17 B 2017/18

Sestava hosté: Šmejkal – Haniak, Kozojed (41. Matoušek), Bican, Urban – Křenek, Jeřábek, Kozel (57. Novotný) – Watkins, Kubeš, Ludvíček.

• Branky: 13., 34., 41. Kubeš.
V Chrudimi jsme potvrdili vydařený vstup do jarní části a po třetí v řadě jsme vyhráli bez obdrženého gólu.

Martin Pech: "Do utkání jsme nevstoupili úplně koncentrovaně a chvíli nám trvalo, než jsme se na hřišti srovnali a začali hrát svoji kombinační hru. Během úvodních deseti minut jsme aktivního soupeře pustili do dvou příležitostí, které však neproměnil. Poté už jsme přebrali iniciativu a hned naší první příležitost skvěle zakončil útočník Matěj Kubeš. Zůstali jsme nadále aktivní a odměnou nám byla další vypracovaná příležitost, kdy Ivan Watkins dostal přihrávku za obranu, probil se až před brankáře, ale dobře mířená střela skončila těsně vedle zadní tyče. Třetí příležitost v prvním poločase měl opět Matěj Kubeš, který ji s chladnou hlavou zakončil. Poločas jsme tedy vyhráli 2:0. O poločasové přestávce jsme hráčům kladli na srdce aby byli dále aktivní v pressingu a trpěliví při zakládání útoku. Hned v první minutě druhého poločasu zkompletoval svůj hattrick útočník Matěj Kubeš a korunoval tím svůj velmi povedený výkon a dobrou práci v tréninku minulý týden. Nadále jsme drželi míč a určovali tempo zápasu. Skóre se nám už bohužel nepodařilo navýšit, ale je potřeba zmínit, že jsme čelili houževnatému, fyzicky zdatnému soupeři, který nás už nepouštěl do větších příležitostí."