U17: Skvělý obrat jsme dovršili úspěšným penaltovým rozstřelem

FC Slovan Liberec

3:4sn

(3:0)

26. kolo, Česká liga dorostu U17 2015/16

Sestava hosté: Roub - Hamborský, Mentberger, Šmalcl, Lauko (52. Palivec) - Macháček (41. Mašek), Bělíček, Kott - Bažo, Janko (41. Kubů), Brewer (41. Šolaja)

• Branky: 2. 1:0, 10. 2:0, 27. 3:0 - 62. 3:1 Mentberger (Kott, Bělíček), 73. 3:2 Kott (Bažo, Hamborský), 75. 3:3 Kott (Hamborský), Penalty proměnili: Kubů, Bažo, Šolaja, Kott, Mentberger, Hamborský a Bělíček.
Po nevydařeném prvním poločasu jsme v tom druhém předvedli skvělý obrat a po výhře jsme sahali už v řádné hrací době. Nakonec jsme utkání dotáhli do vítězství až v penaltovém rozstřelu, kde jsme byli úspěšní sedmkrát v řadě.

Tomáš Kulvajt: "Od destáté minuty jsme doháněli již dvoubrankové manko a ve 27. jsme obdrželi z rychlého brejku dokonce třetí gól. Do poločasu mohl Brewer korigovat, minul však prázdnou branku. Druhý poločas se nesl v úplně jiném duchu. Domácí jsme výrazně zatlačili a vytvářeli si silné šance. Kontaktní gól vstřelil Mentberger po dorážce Kottovy střely, další dvě branky pak přidal Tomáš Kott sám. Za nerozhodného stavu jsme mohli rozhodnout v situaci tři na jedoho, domácí však využili taktického faulu a z následného trestého kopu jsme již branku nevstřelili. Utkání tak dospělo k penaltovému rozstřelu, ve kterém se rozhodlo až v sedmé sérii. David Roub pokus domácího hráče zneškodnil, Vojtěch Bělíček naopak jistě proměnil. Již po několikáté v sézóně byli kluci schopni otočit nepříznivý stav utkání a opět si dokázali, že je třeba ve vítězství věřit a jít mu naproti za jakéhokoliv stavu."