U17: Nad Sokolovem jsme po zdařilém obratu zaslouženě zvítězili

3:2

(1:0)

23. kolo, Česká liga dorostu U17 2015/16

FK Baník Sokolov

Sestava domácí: Roub - Hamborský (50. Bell), Šmalcl, Mašek, Lauko - Bělíček, Kott (50. Mentberger), Macháček (77. Palivec) - Bažo (77. Mruvčincký), Kubů, Šolaja (55. Štědrý).

• Branky: 4. a 75. Kubů (obě Lauko), 70. Mentberger (Lauko, Štědrý) - 42. Nimrichter, 45. Kalán.
Na malém a nerovném hřišti v Kbelích, kde jsme našli azyl na toto utkání, jsme po rozdílných vstupech do obou poločasů nakonec otočili nepříznivý průběh utkání v poslední desetiminutovce.

Trenér Tomáš Kulvajt: "Hned v úvodu jsme si vytvořili dobrou šanci, kterou hosté odvrátili na roh. Ten rozehrál Lauko přesně na hlavu Kubů, který zakončil přesně - 1:0. Dál jsme se snažili kombinovat a vytvořili si i další dobré příležitosti, nedotáhli jsme je však do gólu. I sokolovští se několikrát dostali k zakončení, jedna ze střel dokonce skončila na tyči. Úvod druhého poločasu nám vůbec nevyšel a po rychlých akcích zleva sokolovští dvakrát skórovali. Naši hru oživila tři střídání. Postupně jsme získali herní převahu, ze které vyplynul po pěkné kombinaci druhý gól. Po centru Lauka a přesné koncovce Mentbergera jsme vyrovnali. Vítězný gól nakonec vstřelil po třetí asistenci Lauka v utkání opět Kubů, který po přetaženém centru přesně hlavičkoval z prostoru zadní tyče. Po kostrbatém průběhu zápasu jsme se tak nakonec propracovali k zaslouženému vítězství."