U16: V Pardubicích jsme dokázali vyrovnat a zvládnout i penalty

12. kolo, Česká liga dorostu U16 A 2016/17

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté: Absolín – Urban (58. Futinec), Bican, Březina, Matoušek – Peake (50. Havlíček), Jeřábek , Kozel (50.Novotný) – Hodek, Dostál, Mládek (58. Janků)

• Branky: 7. Malinský, 66. Jeřábek
Hned v úvodu jsme bohužel inkasovali, patnáct minut před koncem jsme však dokázali vyrovnat a přes závěrečný tlak domácích dotáhnout zápas do remízového konce. V penaltovém rozstřelu, ve kterém se rozhodlo až v desáté sérii, Vojta Absolín penaltu domácího hráče chytil a Tomáš Bican svůj pokus proměnil.

Hodnocení trenéra:

Trenér Tomáš Kulvajt: "Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a již v sedmé minutě šli do vedení. My postupně vyrovnali hru, vážnější šanci jsme si však díky nepřesnostem a malému klidu v předfinální fázi nevypracovali. Druhý poločas byl v tomto směru lepší. Zpřesnili jsme hru a vyrovnat mohli i dříve. I domácí však měli šance na zvýšení náskoku. V 66. minutě jsme dokázali využít standardní situaci a důrazem dopravit odražený míč do branky. V závěru měli domácí tlak a možnosti na vyrovnání, i za cenu sebeobětování jsme však odolali a dotáhli zápas do remízového konce. V penaltách jsme pak byli přesnější a odvezli si z Pardubic cenné vítězství."