U16: Dechberoucí druhopoločasový obrat jsme dotáhli do vítězství

4:3

(0:2)

4. kolo, Česká liga dorostu U16 A 2016/17

SK Dynamo Č. Budějovice

Sestava domácí: Absolín - Matoušek, Bican, Vilímek (41. Havlíček), Březina - Kozel, Novotný (57. Watkins), Peake (41. Urban), Mládek (50. Janků), Dostál, Hodek.

• Branky: 47. Kozel (Novotný, Havlíček), 61. Březina (Hodek, Dostál), 77. Matoušek (Březina), 80+2. Dostál (Matoušek, Bican) - 14. a 25. a 62. Ryneš,.
První poločas jsme proti Českým Budějovicím tahali za kratší konec, v tom druhém se nám ale podařilo nepříznivý stav nejprve dorovnat a přes další obrdrženou branku na 2:3 nakonec nepříznivý výsledek zvrátit až do cenného vítězství.

Trenér Tomáš Kulvajt: "První poločas jsme působili zakřiknutě a váhavě jak v kombinaci, tak v tlaku na soupeře. Z toho vyplynuly dvě obdržené branky. To se po poločasové přestávce výrazně změnilo. Dařila se nám kombinace už od vlastní braky, vše jsme řešili mnohem rychleji a přesněji a s první brankou se nám zvedlo i sebevědomí. Byli jsme nebezpečnější a v 61. vstřelili vyrovnávací branku. O minutu později však hosté znovu skórovali. Ani další obdržená branka však z kluků nesňala odhodlání nepříznivý stav zvrátit. Tři minuty před koncem jsme zaslouženě vyrovnali po standardní situaci. Závěrečný nápor vygradoval v nastaveném čase vítěznou brankou. Pro hosty hořká porážka, pro nás za zlepšený výkon ve druhém poločase, odhodlání a víru ve vítězství až do posledního hvizdu sladká odměna v podobě cenné výhry."