Tvrdě zaplacená chyba

Slezský FC Opava

8. kolo, 2. liga 2009/10

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Novák – Horka, Cigánek, Uvíra, Čáp (70. Schaffartzik) – Kiša, Nepožitek, Wirth, Zapletal – Partyš, Půda (30. Halaška)

Sestava hosté: Svoboda – Pospíšil, Vorel, Macháček, Mičic (83. Kokoška) – Malý, Šiml, Gedeon, Berger (83. Hanousek) – Chigou, Vrána

• Branka: 76. Halaška. Rozhodčí: Makovička – Slavík, Santarius. ŽK: Wirth, Nepožitek, Zapletal – Gedeon, Macháček.
  • Diváci: 1500
Druhou porážku v řadě si připsali fotbalisté Dukly Praha. V Opavě prohráli 0:1, když krutě doplatili na zbytečnou chybu ve středu pole. Domácí Halaška svůj brejk proměnil v rozhodující okamžik zápasu. Dukle chyběla ve vyrovnaném střetnutí především větší a důraznější aktivita v ofenzívě.

Hodnocení trenéra:

Günter Bittengel, trenér Dukly: „Zápas jsme si prohráli sami po zbytečné ztrátě ve středu pole podobné jako proti Sokolovu, po které se domácí útočník dostal do brejku, který využil. Jedinou chybu jsme tvrdě zaplatili. Co je platné, že máme více ze hry a větší procento držení míče, když kromě Vránovy příležitosti jsme se nedostali do šancí. Mužstvo sice plní dobře úkoly, ale chybí nám v poslední době především agresivní pojetí směrem dopředu. Musíme se na tento faktor v přípravě více zaměřit.“