Tři body s Libercem

16. 9. 2018 | Redakce

Tři body s Libercem

Nedělní utkání dopadlo pro Duklu vítězně. Velká očekávání dokázal obměněný tým proměnit ve skutečnost a trenér Roman Skuhravý si připsal výhru v prvním ostrém startu.8. kolo, neděle 16. 9. 2018, 15:00 | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
2:0
(0:0)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Rada – Chlumecký, Ďurica, Raspopovič – Douděra (64. Brandner), Bilovský, Bezpalec, Doumbia (83. Hanousek), Miloševič – Holenda, Djuranovič (73. Schranz).
Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite, Ševčík – Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Sukisa) – Pázler (46. Nešický).
Branky: 62. Djuranovič, 88. Schranz (pen.).
ŽK: 68. Potočný.
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Melichar.
Diváci: 2376

Komentář

Rozehry se ujal Jan Holenda, kterému byl balon ale okamžitě odcizen. Následoval dlouhý liberecký útok, který ukončil Jan Pázler útočným faulem ve 4. minutě. Jen o minutu později protáhl Raspopovič silnou střelou libereckého brankáře Hladkého. Zdálo se, že dukelští mají na začátku druhé desetiminutovky navrch. Ve 14. minutě to potvrdil Holenda, který si nabíhal po pravém křídle, ve velké rychlosti obral o míč Mikulu a okamžitě jej poslal na Djuranoviče, který ale z blízkosti nedokázal zakončit. Dukelští v průběhu utkání udělali několik chyb, například ve 21. minutě se neshodl v kombinaci Bezpalec s Holendou. Bezpalec nahrával spoluhráči do protipohybu, ten ale na přihrávku nebyl připraven a míče se zmocnil Václav Hladký. O 5 minut později vykopl Hladký od brány dlouhý balon do rychlé akce směrem na Malinského, ten dokázal bez problémů obehrát 2 domácí hráče a dostat se tak před Filip Radu, tam byl ale na poslední chvíli za cenu faulu zastaven Chlumeckým. Ve 32. minutě nabídl Bilovský nepřesnou přihrávkou na půli hřiště protiútok Liberci, v jehož závěru se Aarons probil obranou Dukly, Filipa Radu už ale prostřelit nedokázal. Další libereckou šanci připravil ve 39. minutě Breite pro Potočného, střela z levačky těsně minula bránu. Po delší herní převaze Liberce se podíval do pokutového území ve 45. minutě Douděra, byl ale rychle odzbrojen. První poločas skončil za stavu 0:0, kdy měli ze hry více liberečtí, světlé chvíle Dukly ale ukazovaly, že ani domácí nevstoupili do nedělního utkání bez šance.

Druhý poločas začali tentokrát lépe domácí. Hned ve 47. minutě se dostal k míči Bilovský, přes libereckou obranu se ale probít nedokázal. Aktivita domácích byla značná, hned v 51. minutě převzal Douděra míč od Holendy, ten ho poslal na levé křídlo za libereckou obranu, kde na něj čekal Uroš Djuranovič. Přihrávku ale pouze tečoval a míč šel do autu. Do další akce se dostal Douděra, který protáhl míč po boční hranici pokutového území a z ostrého úhlu se pokusil vystřelit na Hladkého. Pro mnohé diváky nečekaný gól přišel v 62. minutě při balkánské souhře, Miloševič vyslal přihrávku na Djuranoviče, který zcela osamocen tváří v tvář Hladkému umístil míč do liberecké brány. Liberečtí se po dlouhé době v 71. minutě dostali také do útoku, Oršula převzal přihrávku od Ševčíka a dostal se do pokutového území, tam byl ale odzbrojen Ďuricou. Další pokus Liberce srovnat přišel v 79. minutě. Mikula svým centrem hledal Sukicu, míč ale na poslední chvíli odhlavičkoval Raspopovič. Dukla po celou dobu utkání stupňovala svůj výkon a v poslední desetiminutovce téměř nepustila soupeře k míči. V 87. minutě díky Vukliševičovu faulu získala Dukla penaltu, kterou proměnil Ivan Schranz a upravil stav utkání na závěrečných 2:0. 

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý: „Máme společně s hráči a realizačním týmem za sebou hektičtější týden. Úkolem číslo jedna dnes bylo hrát věci, na kterých jsme pracovali, protože jsme věděli – a v prvním poločase to bylo jednoznačně vidět – že nejsme v dobrém rozpoložení. O to víc si cením toho, že klíčoví hráči, kteří měli držet prapor, nás v prvním poločase v čele s Filipem Radou podrželi. V prvních 45 minutách bylo vidět, že se hrozně bojíme udělat chybu. Nebyli jsme silní v kombinaci, neodpočinuli jsme si na míči. Do druhého poločasu jsme šli aktivněji a na rozdíl od toho prvního jsme byli lepším týmem a díky dvěma skvěle zvládnutým situacím jsme to potvrdili gólově. Výhra je zásluhou hráčů a kluků v realizačním týmu – Richarda Poláka a Tomáše Obermajera – kteří mi strašně moc pomohli, abych se mezi hráči zorientoval. Věřím, že tato výhra pro nás bude minimálně spouštěč, aby hráči věřili tomu, co po nich chceme.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu