PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček

Třetí vítězství v řadě! Dukla porazila Baník Ostrava 4:1

20. 4. 2012 | Redakce

Třetí vítězství v řadě! Dukla porazila Baník Ostrava 4:1

Dukla potvrdila svou skvělou jarní formu i proti Baníku Ostrava, který přivítala ve 26. kole Gambrinus ligy. Svěřenci trenéra Kozla zvítězili 4:1 a v tabulce mají už 41 bodů!

26. kolo, pátek 20. 4. 2012
OstravaOstrava

Dukla Praha: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Podrazký, Gedeon (83. Šiml), Hanousek - Pázler, Lietava (73. J. Marek), Svatonský (69. Engelmann).
Ostrava: Baránek - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Zawada – Greguš (64. Droppa), Vašenda – Magera (46. Poliaček) – Šenkeřík (46. Ferenčík), Kraut, Fantiš.
Branky: 14. Vorel, 28. Pázler, 44. Lietava, 59. Svatonský - 88. Zawada. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Lietava, Svatonský - Frydrych.

Do utkání nemohl nastoupit záložník Petr Malý, který si odpykával jednozápasový trest za čtyři žluté karty. Ze stejného důvodu chyběli Ostravě hráči Marek a Kukec.

V úvodu sledovali diváci vyrovnaný zápas bez výraznějších šancí. První velká příležitost přišla ve 14. minutě. A Dukla z ní šla do vedení! Podrazký rozehrál standardní situaci a Jan Vorel prodloužil jeho centr hlavou na zadní tyč – 1:0.

Vzápětí byla Ostrava blízko vyrovnání, když Fantiš trefil hlavou tyč. I v dalších minutách se pak odehrávalo na Julisce vyrovnané utkání, přičemž Dukla držela míč více na kopačkách, ale ani jednomu z mužstev se nedařilo proniknout do vápna. Ve 28. minutě pak Dukla udeřila podruhé. Po pěkné akci dostal nahrávku na roh vápna Pázler, posunul si míč kolem obránce do středu hřiště a vystřelil po zemi na bližší tyč – 2:0!

Dukla pak přebrala otěže a stala se výrazně nebezpečnějším týmem. Nejprve zahrozila z rychlého protiútoku, kdy Jan Pázler nahrával před branku nabíhajícímu Hanouskovi, ten však na míč těsně nedosáhl. A v další rychlé akci byl Svatonský, jehož sólo skončilo až zblokovanou nahrávkou do malého vápna. Ve 38. minutě měla šanci také Ostrava. Nejprve šel Kraut z ostrého úhlu sám na Radu. Ten skvělým zákrokem střelu vyrazil. Míč pak poskakoval malým vápnem, žádnému z hostujících hráčů se ale zakončit nepodařilo.

Do konce prvního poločasu zbývalo pár desítek vteřin, když Svatonský vystihl ostravskou rozehrávku, nahrál za obranu Lietavovi, který z 25 metrů prostřelil vybíhajícího brankáře – 3:0!

Druhý poločas otevřel nádhernou střelou Ján Pázler, jehož dělovka ze 20 metrů proletěla kousek nad břevnem. Tato akce jako by předurčila další průběh zápasu, kdy se Dukla tlačila do útoku a rozhodně nebyla uspokojena třígólovým vedením. V 52. minutě musel brankář Baránek zasahovat proti hlavičce Pavla Haška k bližší tyči.

V 59. minutě po další krásné akci Dukly nahrál Podrazký před branku Svatonskému, který z malého vápna zasunul míč do sítě – 4:0. V 63. minutě se ocitl sám proti gólmanovi Pázler, ale z voleje trefil vyběhnuvšího Baránka. Dvacet minut před koncem se po pěkné kombinaci Vrzala s Engelmannem dostal na hranici vápna ke střele Lietava. Jeho přízemní pokus doprostřed branky skončil v náruči gólmana Baránka. A vzápětí si stejný hráč poradil s dvojicí obránců a vystřelil na vzdálenější tyč. I tentokrát se ostravskému brankáři podařilo zasáhnout. V 75. minutě se protáhl po levé lajně Engelmann a na hranici vápna nahrál Pázlerovi, jehož skákavá střela o kousek minula tyč.

V 84. minutě chtěl skóre zmírnit Kraut, ale s jeho ranou doprostřed branky si Rada bez problémů poradil.V závěrečných minutách však Filip Rada o třetí čisté konto v řadě přišel. V 87. minutě vypálil Zawada z rohu malého vápna a trefil se přesně ke vzdálenější tyči – 4:1. Stejným výsledkem utkání také skončilo a Dukla si tak připsala do tabulky další tři body.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Opět se mi zápas hodnotí dobře. Navázali jsme na naše poslední výkony a zaslouženě vyhráli. Úvod zápasu však nebyl z naší strany ideální a v úvodních deseti, možná patnácti minutách byl soupeř o trošku nebezpečnější. Jeho hra nakopávaných míčů a soubojů nám moc nevyhovovala, až postupem času, kdy jsme dokázali dát míč na zem a dostali jsme se k naší hře, tak naše převaha začala být znatelnější. Samozřejmě nám pomohl gól ze standardky, z první střely na branku. Pro další vývoj bylo podstatné, že soupeř vzápětí trefil pouze tyčku. Naše následné odskočení na 2:0 po hezké akci zápas rozhodlo. Pak už byla naše dominance zřetelná a jasná. Ve druhém poločase to byl velice slušný výkon a až na posledních pět minut, kdy jsme si nechali dát zbytečně gól, což mě mrzí zejména kvůli Filipu Radovi, který přišel o další čisté konto. Ale kdyby nám někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 4:1, tak to bereme všemi deseti. Jsem velice spokojen a dnes byl na hřišti patrný rozdíl, který odděluje oba soupeře v tabulce.“