PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

Tradiční remízou končí boj s Jihlavou

17. 8. 2013 | Redakce

Tradiční remízou končí boj s Jihlavou

Jakoby nám loňský boj s Jihlavou o ligového krále remíz předurčil, že vzájemné utkání nemůže skončit jinak, než právě remízou. I dnes si Dukla odváží z Vysočiny zisk jednoho bodu za výsledek 1:1.5. kolo, sobota 17. 8. 2013, 17:00
Jihlava Jihlava
1:1
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Jihlava: Blažek - Marek, Šourek, Tlustý, Vaculík - Jánoš, Koloušek – Masopust (59. Kliment), Jungr (84. Šimonek), Harba – Přeučil (69. Přeučil).
Dukla Praha: Rada - Romera, Božič, Štětina, Vrzal – Kalouda (76. Néstor), Gedeon, Hlinka – Berger (90. Marek), Pospěch, Hašek (68. Malý).
Branky: 50. Šourek – 58. Štetina. ŽK: 68. Přeučil - 65. Kalouda, 74. Malý, 81. Hlinka. ČK: 64. Marek. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Černý. Diváci: 2450.

Komentář

Domácí měli ze začátku utkání mírně navrch. Po dvou rohových kopech měli v sedmé minutě domácí výhodu další standardní situace, Jánoš zakončoval pár metrů za šestnáctkou a přestřelil. O minutu později Jihlava zahrávala další přímý kop. Jeho exekuce se ujal Koloušek a jen díky teči hostující obrany skončil míč nad brankou. Harba mohl skórovat při postupu tři na tři, ale domácímu Přeučilovi byl odpískán útočný faul. V patnácté minutě měla Dukla velké štěstí, šanci měl Jungr po přihrávce Harby z levé strany, ale Božič byl na místě a míč odkopl, vše skončilo rohovým kopem, který nebyl domácími využit. Ve 21. minutě přidali domácí další gólovou šanci, na centr domácích nejlépe dosáhl Jungr, který jen o kousek přestřelil. Kolem 25. minuty se hra uklidnila a držení míče se vyrovnalo. Ve 30. minutě Jihlava Duklu opět lehce tlačila, tentokrát ale svými útočnými akcemi nebyla příliš nebezpečná. První šance v podání Dukly přišla až 17 minut před koncem, kdy se do zakončení dostal Pospěch, Blažej byl na místě. 36. minuta utkání, domácí zahrávali přímý kop, z něj míč prolétl vápnem a trefil Radu. O dvě minuty později nacentroval Pospěch Bergerovi na pravou stranu, ten nahrál Romerovi, který si bránícího hráče obhodil a sám pokračoval na branku, jeho zakončení Blažej vypíchl nad branku a kopal se roh. Pospěch měl šanci necelé čtyři minuty do konce, když si parádně zpracoval centr, ale míč nedokázal umístit do branky. Ve 44. minutě byla k vidění další šance, tentokrát v podání Gedeon – Kalouda. Pár vteřin do konce ještě Hašek střílel a následně Vrzal minul branku o pár metrů.

Druhý poločas začal o poznání klidněji. Tento stav nakonec trval pouhých pět minut, když po rohu domácích skóroval obránce Ondřej Šourek – 1:0. O dvě minuty později nahrál před branku Kalouda, ale nikdo z útočících hráčů na míč nedosáhl. V 55. minutě Kalouda zkoušel střelu z dálky k pravé tyči a Blažej musel na zem. V 58. minutě Jihlava odkopla míč z vápna do bezpečí, které netrvalo dlouho, když si míč převzal Lukáš Štetina a poslal ho přímo k levé tyči – 1:1. Trochu nebezpečně vypadal rohový kop z 62. minuty, když míč vypadl Radovi z rukavic. Následovala červená karta pro domácího Tomáše Marka za faul na Tomáše Bergera. Od té chvíle byla u míče hostující Dukla. V 75. minutě sice měl gólovou střelu na svých kopačkách Karlík, trefil však pouze Radu. O dvě minuty později zkusil ránu z dálky na hřiště nově příchozí Néstor, proletěla nad brankou. Dukla měla vzápětí šanci v podání Pospěcha, Blažej vyrazil a k následné dorážce se už nikdo nedostal. Začátek poslední desetiminutovky utkání Dukla domácí Jihlavu tlačila, ale ani z jednoho útoku nedokázala nebezpečněji vystřelit. Zápas 5. kola tak končí nerozhodně 1:1.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel:„My jsem dnes do utkání nevstoupili vůbec dobře, domácí mohli rozhodnout už v úvodu, jak se jim to povedlo se Znojmem. V dnešním horkém počasí jsme měli horší a pomalejší pohyb, domácí nás díky tomu zatlačili. Od nějaké 25. minuty se utkání vyrovnalo a my ještě před koncem poločasu měli dvě šance na vstřelení branky. Ve druhé půli jsme inkasovali ze standardky, ve kterých jsou domácí silní. Naštěstí pro nás, Lukáš Štetina trefil krásný gól pár minut na to. Pak s udělením červené karty se misky vah naklonili k nám, šance ,které jsme si vytvořili, se nám nepovedlo proměnit, takže utkání skončilo tradiční remízou.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu