PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

Tipsport liga: Výhra nad Táborskem

19. 1. 2013 | Redakce

Tipsport liga: Výhra nad Táborskem

Poslední zápas základní skupiny s Táborskem jsme zvládli a zvítězili 2:1. Utkání hrané na těžkém terénu rozhodli svými brankami Pospěch a Přeučil, za Táborsko se trefil Kočí.

Turnaj, sobota 19. 1. 2013, 13:00, UMT Beroun
TáborskoTáborsko

Dukla Praha: Kučera – Romera, Vorel, Hell (46. Jeřábek), Vrzal (46. Hanousek), Malý (60. Podrazký), Gedeon (75. Borek), Tenkl, Berger (75. Svatonský), Přeučil (75. Radoš), Pospěch.
Táborsko: Fryšták – Kočí (72. Jelínek), Mašek, Voráček (46. Džafič), Mach (46. Muharem), Smetana (46. Gallo), Krmpotič, Presl(46. Kotrba), Mráz (46. Strnad), Jasanský (46. Ciferský), Kalášek (46. Zajac).
Branky: 18. Pospěch, 51. Přeučil - 23. Kočí. ŽK: 32. Krmpotič (SEZ). Rozhodčí: Lerch - Vlasjuk, Černý.

Utkání začalo šancí Dukly, ve třetí minutě se ocitl před bránou soupeře Berger, ale gólman z Táborska byl u míče dřív a šanci zneškodnil.

V páté minutě nastaly zmatky ve vápně Dukly, Kučera chtěl řešit malou domů fotbalově, ale míč mu málem odebral hráč Táborska, naštěstí z toho byl pouze roh. O deset minut později centroval do velkého vápna Smetana, ale míč obrana Dukly odvrátila. V 16. minutě chtěl Kučera rozehrát míč, ale dobře napadající soupeř mu jej odebral, Kučera svou chybu napravil a vyrazil na roh.

V 18. min jsme se dočkali prvního gólu, Pospěch krásně přehodil Fryštáka - 1:0. O pár minut později měl šanci Přeučil, ale jeho technická střela z levého rohu šestnáctky šla vedle.

Ve 23. minutě vystřelil po ponechané výhodě Kočí a jeho střela skončila za zády Kučery - 1:1.

Ve 28. min centroval Malý, míč ale zachytil Fryšták a díky jeho rychlé rozehrávce zahrozilo Táborsko z protiútoku, Kučera byl na místě. Ve 33. minutě střílel Berger, jeho střela ale těsně minula tyč Fryštákovy branky.

Ke konci poločasu vybojoval Tenkl míč na polovině soupeře, nahrál Přeučilovi,ale ten mířil vedle. Poločas zakončil Malý nepřesnou střelou z pokutového území.

Druhá branka Dukly padla šest minut po začátku druhého poločasu, ve středu hřiště zachytili Petr Malý míč, nahrál Pospěchovi, který vystřelil, Fryšták ještě stačil vyrazit, ale byl už krátký na Přeučilovu dorážku - 2:1

.

Dukla byla nadále aktivní, důkazem toho byla zblokovaná střela Přeučila, která trefila tyč. O několik okamžiků později šel na bránu sám Berger, ale trefil pouze brankáře Táborska, následoval roh, po kterém se ocitl v šanci Tenkl, ale mířil nad.

Dukla pokračovala na těžkém terénu ve hře ze zajištěné obrany, vyčkávala na brejky a Táborsko se nemohlo dostat do hry.

V 80. minutě se náš soupeř přeci jen osmělil, ale Džafičovu střelu Kučera bezpečně lapil. O dvě minuty později mohl zápas definitivně rozhodnout Tenkl, ale místo střely volil přihrávku na Pospěcha, ale to už obránci soupeře odvrátili míč na roh.

Následovaly poslední dvě šance zápasu. Nejprve střílel hráč Táborska vedle a o minutu později se ocitl v šanci Svatonský, ale jeho střelu z malého vápna Fryšták vyrazil. Utkání tak skončilo výhrou Dukly 2:1.

Luboš Kozel: "Myslím, že dnes to nemá cenu ani hodnotit - klimatické podmínky byly velmi nepříznivé, o hřišti nemluvě. Bylo to tedy spíš o tom, kdo se s tím lépe vyrovná a přizpůsobí terénu. Z tohoto pohledu jsem spokojen s nasazením. Myslím, že kvalita, díky těmto atributům, moc nebyla. Bylo tam hodně ztrát a chyb. De facto druhý poločas jsme byli jednoznačně lepší, soupeř to docela prostřídal. My jsme po remízovém poločase výsledek převrátili v náš prospěch, ale gólů jsme mohli dát daleko víc. Utkání mohlo být v klidu rozhodnuté už v dřívějším čase. V tomto ohledu určitě slabinu máme, protože těch situací na gól máme poměrně dost, ale nedokážeme je vyřešit."