Tipsport liga: S Českými Budějovicemi vítězně

16. 1. 2013 | Redakce

Tipsport liga: S Českými Budějovicemi vítězně

První vítězství v rámci Tipsport ligy si připsala Dukla výhrou 2:1 nad Dynamem České Budějovice, když v 56. minutě skóroval Kalouda a o dvě minuty déle si dal vlastní branku budějovický Novák.Turnaj, středa 16. 1. 2013, 11:00, UMT Beroun
Č. Budějovice Č. Budějovice
1:2
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Č. Budějovice: Křížek (61. Rojík) - Ježdík (61. Bakala), Halama, Lengyel (46. Novák), Machovec - Klesa (46. Rýdel), Benát, Dobal, Černý (61. Wermke) - Řezníček (61. Markovič), Táborský.
Dukla Praha: Rada - Hašek, Štetina, Božič (81. Hell), Radoš (81. Hanousek) - Borek, Podrazký (67. Tenkl), Kalouda - Engelmann (81. Přeučil), Marek, Svatonský (67. Sklenář).
Branky: 56. Kalouda, 58. Novák (vl.) - 74. Wermke. Rozhodčí: Kalenda - Černý, Zeman.

Komentář

V úvodu utkání zkusil zaskočit Křížka střelou z hranice šestnáctky Podrazký, ale neúspěšně. Chvíli na to Hašek nacentroval do vápna, míč však Marek a po něm ani Svatonský netrefili. Ve čtrnácté minutě Podrazký našel lobovanou přihrávkou přes budějovickou obranu Marka, který zakončil do odkryté branky. Střela však neměla potřebnou razanci a tak ji z brankové čáry Halama vykopl. Následovala standardní situace, ze které se ke střele dostal Kalouda, mířil však vedle.

Ve 29. minutě se Dukla opět dostala do velké šance, když se po pravé straně uvolnil Engelmann a zakončoval opět do odkryté branky, Budějovice tentokrát zachránil Lengyel, který míč vykopl. Následovaly další dvě akce Dukly, u první nejdříve střílel z levé strany Kalouda, jeho vyraženou střelu zachytil Podrazký, ale dobře mířený míč prosvištěl vedle levé tyče. Druhá akce mířila k pravé tyči, ale ani v tomto případě neměl tentokrát Radoš štěstí. Až ke konci poločasu měly Budějovice první vážnou střelu, když z hranice šestnáctky zakončoval Benát k pravé tyči.

Ve druhém poločase se k první větší šanci dostal Marek, který šel opět sám proti brankáři, který míč zblokoval na roh. O tři minuty později vstřelil po rohu Kalouda gól z hranice pokutového území - 1:0. Vzápětí postupoval po pravé straně Svatonský, jehož centr si srazil Novák do branky - 2:0. O deset minut později byl Kalouda kousek od vstřelené branky, když po rozehraném rohu trefil tyč. Pak se ke slovu přihlásily Budějovice, když Rada musel po nebezpečném závaru v šestnáctce vykopnout míč do autu a následně se před obranu, přihrávkou Benáta, dostal Wermke, který se nemýlil - 2:1. Do konce utkání měly Budějovice šanci vyrovnat, ale míč byl z brankové čáry vykopnut ven, body si tak veze domů Dukla.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Já jsem dneska poměrně spokojený, protože jsme vyhráli a zaslouženě. První poločas jsme byli lepší, kdy jsme měli 3-4 stoprocentní šance, dvakrát Budějovice vykopávaly z branky. Takže v tomto směru jsem s výkonem spokojený. Ve stejném tempu kluci pokračovali i prvních 20 minut druhé půle, kdy jsme vstřelili dvě branky. A co se týče závěru, tak ten nebyl už tak dobrý, hlavně směrem do defenzivy. Hráčům už ubývaly síly, což je pochopitelné v době přípravy, kdy máme především dvoufázové tréninky. Takže konec byl trochu hektičtější, ale s celým zápasem jsem spokojen."
 

Média

  • Video: SK Dynamo Č. Budějovice - FK Dukla Praha
    První vítězství v rámci Tipsport ligy si připsala Dukla výhrou 2:1 nad Dynamem České Budějovice, když v 56. minutě skóroval Kalouda a o dvě minuty déle si dal vlastní branku budějovický Novák.
  • Video: Luboš Kozel hodnotí utkání s Č. Budějovicemi
    První vítězství v rámci Tipsport ligy si připsala Dukla výhrou 2:1 nad Dynamem České Budějovice, když v 56. minutě skóroval Kalouda a o dvě minuty déle si dal vlastní branku budějovický Novák.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu