Tipsport liga: Remíza s Žižkovem

9. 1. 2013 | Redakce

Tipsport liga: Remíza s Žižkovem

Z prvního utkání Tipsport ligy v Berouně si Dukla odvezla jeden bod za remízu 2:2 s Viktorií Žižkov.Turnaj, středa 9. 1. 2013, 11:00, UMT Beroun
Dukla Praha Dukla Praha
2:2
(1:0)
ŽižkovŽižkov

Dukla Praha: Kučera - Pospíšil (66. Radoš), Štetina, Hell (66. Jeřábek), Hanousek - Tenkl (75. Berger), Ouedraogo, Kalouda - Engelmann (75. Svatonský), Marek, Pázler (66. Hašek).
Žižkov: I.: Boháč - Dressler, Bodeček, Besta, Mareš - Wojnar, Studecký, Tasic - Hřebeček, Kalod, Málek. II.: Boháč - Šťastný, Ricka, Kiidron, Bartošek - Karaduz, Sloboda, Opluštil - Bartl, Surynek, Čejtej.
Branky: 4. Marek, 81. Marek - 52. Surynek, 90. Šťastný. Rozhodčí: Kalenda - Mokrusch, Hrabovský.

Komentář

Vstup do utkání se lépe povedl Dukle. Engelmann vysunul ve 4. minutě Marka, který přízemní střelou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0.

O pár minut později se dostal do příležitosti Ouedraogo, kterého našel na hranici šestnáctky Marek, ale přestřelil. V 19. minutě prokličkoval žižkovskou obranou Kalouda, ale jeho střela byla zblokována na roh. Následovala nebezpečná akce Viktorky, když Studecký nacentroval z levé strany na volného Kaloda, ale toho dukelská obrana ke střele nepustila. Na druhé straně opět hrozil Kalouda, když pálil z hranice pokutového území, jeho střelu Boháč vyrazil a následná dorážka byla zblokována na roh.

Žižkov zaznamenal další šanci až ve 27. minutě, kdy Kalod nacentroval na Málka, ten se snažil dvakrát prostřelit přes Pospíšila, míč byl však nakonec vykopnut z vápna ven. Do konce poločasu měla Dukla ještě dvě šance. U obou byl opět Kalouda, ale balón se mu za brankovou čáru dostat nepodařilo. Těsně před ukončením poločasu zkusil štěstí žižkovský Kalod z levé strany. Míč, mířící k levé tyči, Kučera zachytil.

Do druhého poločasu nastoupila Viktorka s novou sestavou a byla o poznání aktivnější. V 52. minutě vyslal dobře mířený lob Surynek z pravé strany a Viktorka vyrovnala na 1:1. Dukla se dostala do šance, když Engelmann postupoval po pravé straně a nacentroval před bránu, na míč však žádný z útočníků nedosáhl. Stejně nevyužitá skončila i střela Haška, ke kterému se dostal vyražený centr. V 81. minutě poslal Duklu do vedení opět Marek, kterému nahrával Hašek. Konečné vítězství Dukly překazila střela Šťastného z přímého kopu, který v poslední minutě vyrovnal na 2:2.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Vždycky je nepříjemné pokud dostaneme gól v poslední minutě. Nás to v poslední době potkává dost často. Naše základní sestava hrála víc jak hodinu a někteří hráči i celý zápas, takže v tomto měl soupeř, který vyměnil dvě desítky, určitě výhodu. Dvakrát jsme vedli a určitě jsme zápas měli dovést do vítězného konce, ale v tomto případě není výsledek to hlavní a já jsem rád, že to všichni přežili ve zdraví, což je to nejdůležitější."
 


Fotogalerie


Partneři klubu