PORTRÉTY Z JULISKYŠtěpán Krunert

Tipsport liga: Prohra s Hradcem Králové

12. 1. 2013 | Redakce

Tipsport liga: Prohra s Hradcem Králové

Dukla dnes odehrála své druhé přípravné utkání v rámci zimního turnaje Tipsport liga. Svému prvoligovému soupeři, Hradci Králové, podlehla 0:2.

Turnaj, sobota 12. 1. 2013, 15:00, UMT Eden
Hradec KrálovéHradec Králové

Dukla Praha: Šebek - Romera, Božič, Vorel, Vrzal (68. Hanousek) - Borek (75. Tenkl), Gedeon (64. Kalouda), Podrazký - Berger (64. Svatonský), Pospěch (75. Hašek), Přeučil.
Hradec Králové: Koubek - Holeš, Hochmeister, Fukal, Plašil - Kulič (77. Šisler), Zelený, Strnad, Halilovič, Harba - Štěpán.
Branky: 63. a 75. Harba. Rozhodčí: Kovařík L. - Fišer, Koval. ŽK: 80. Božič.

Do utkání vstoupil lépe Hradec, hned v první minutě vysunul Harbu za obranu do vápna, odkud mohl zakončit, ale u míče byl Šebek dřív. Dukla se dostala do šance povedeným centrem Gedeona, který našel nabíhajícího Přeučila, s jeho střelou si však Koubek poradil. O pár minut později zakončoval na druhé straně Plašil, hlavička zamířila Šebkovi do rukou. Do podobné situace se chvíli na to dostal dvakrát Štěpán, ale Šebek byl pokaždé na místě.

Ve 26. minutě se dostala do zakončení zase Dukla, když z dálky zkusil dalekonosnou střelu Podrazký, kterou Koubek chytil. Následovala akce Bergera s Romerou, kdy druhý jmenovaný prošel hradeckou obranou, ale Koubek byl neprůstřelný, stejně jako v případě hlavičky Borka z 33. minuty.?

V poslední pětiminutovce měl Hradec šanci v podobě individuální akce Štěpána, ale nemířil přesně. Dukla naopak nastřelila břevno, ránou Podrazkého.

Ve druhém poločase byla Dukla o poznání aktivnější, nejprve střílel Pospěch po samostatné akci po levé straně. O chvíli později střílel Božič k pravé tyči hradeckého brankaře, který chytil a vzápětí vyrazil na roh pokus Přeučila. Poté už míč patřil Harbovi, který po individuální akci trefil pravou šibenici - 0:1. Vedení Hradce zkusil zvrátit Kalouda, střela prošla těsně vedle levé tyče. Stejně skončila i rána Přeučila ze 73. minuty. Pak se ke slovu dostal opět Harba, který hlavou zvýšil na 0:2. V závěru poločasu si Dukla vytvořila ještě několik slibných šancí, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.

Luboš Kozel: "Dneska měl Hradec daleko lepší vstup do utkání. Trvalo nám tak 20 - 25 minut, než jsme chytli tempo zápasu. Asi jsme na to nebyli úplně dobře rozcvičení. Příprava na to nebyla úplně ideální. První poločas jsme přežili bez obdržené branky a postupem času bych řekl, že se hra vyrovnala. Dnes rozhodla individuální kvalita Harby, který dvě situace dokázal proměnit ve dvě branky. My jsme šance také měli, když šel Přeučil v prvním poločase sám proti brankaři, ve druhém poločase byl ve stejné situaci Pospěch. Ale neproměnili jsme, takže z tohoto pohledu Hradec vyhrál zaslouženě."