PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
    FANSHOP

Teplická kanonáda skončila prohrou Dukly 5:2

29. 7. 2018 | Redakce

Teplická kanonáda skončila prohrou Dukly 5:2

Druhé kolo FORTUNA:LIGY se odehrálo na teplických Stínadlech. V horkém odpoledni se dokázali prosadit pouze dva dukelští hráči.2. kolo, neděle 29. 7. 2018, 15:00 | Zápas ON-LINE
Teplice Teplice
5:2
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevakovič (C), Kučera – Trubač (46. Moulis), Hora, Žitný (62. Luts) – Vaněček (83. Červenka).
Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič, Chlumecký, Podaný – Holík, Tetour, Hanousek (C) (56. Schranz), Douděra – Holenda (76. Bilovský), D. Breda (46. Štursa).
Branky: 19. a 79. Vaněček, 49. a 55. Hora, 38. Vondrášek – 65. Schranz, 89. Holík.
ŽK: 51. Krob – 44. Hanousek, 80. Daniel Tetour.
Rozhodčí: Nenadál – Hájek, Arnošt.
Diváci: 3116

Komentář

Utkání zahájily na balónu Teplice, hned v 1. minutě vyslaly balón z přímého kopu na dukelskou bránu, Miloševič ale dokázal míč ve výskoku vyrazit. Po pomalém začátku Dukla začala hrát výraznější hru a dostávala se do větších šancí. Ve 3. a 5. minutě dostala Diviše do pohybu, míč ale vždy skončil mimo bránu. Veškeré dění se ve druhé pětiminutovce odehrávalo hlavně na neutrální části hřiště. Až v 11. minutě se dokázal teplický Hora dostat před Filipa Radu, míč ale nezvládl zpracovat. Dukla se stejně jako v zápase s Plzní držela více míče, tepličtí hráli s velkým respektem, který se samozřejmě nelíbil domácím fanouškům. Vše se ale změnilo v 18. minutě, kdy vstřelil gól David Vaněček z dlouhé přihrávky od Jana Kroba. První gól utkání opravdu změnil hru, tepličtí nedávali Dukle žádnou šanci až do 26. minuty, kdy přišel první z několik rohových kopů Bredy. David Breda dobře nastřelil přímo před bránu, v chumlu si ale míč našel Tomáš Vondrášek, který zachránil situaci pro Teplice. Ve 31. minutě přesunul míč k Filipu Radovi Tomáš Vondrášek, který přeběhl přes dvě třetiny hřiště, těsně před zakončením mu ale míč vyrazil Podaný. Breda se v prvním poločase dostával do opravdu hodně šancí. Například ve 36. minutě vystřelil od vápna, míč ale dokázal Diviš chytit. Další rána pro Duklu přišla ve 38. minutě, Tomáš Vondrášek dorazil míč nastřelený z rohového kopu za Radova záda. I přes dva obdržené góly Dukla držela tempo, chybělo ale kvalitní zakončení, kterého se nedostalo ani Holendovi ve 42. minutě, kdy se dostal přímo před Diviše.

Na začátku druhého poločasu byla Dukla i přes nepříznivý stav tvořivá. S tím ale Jakub Hora neměl problém a po přihrávce od Patrika Žitného změnil ve 49. minutě skóre na 3:0. Dukelští po 3 obdržených gólech těžko hledali cestu k Divišovi. Naopak Jakub Hora věděl, jak na Filipa Radu, a vstřelil v 55. minutě čtvrtý teplický gól. Pavel Drsek se v reakci snažil hýbat sestavou, místo Marka Hanouska postavil Ivana Schranze. V 57. minutě se dostala do akce po delší době také Dukla, Alex Král ale dokázal vyrazit prudkou střelu Ostojiče ještě předtím, než dolétla k bráně. V 61. minutě se dostal do brejku Pavel Moulis, nezvládl ale zpracovat míč ve finální části a nezakončil. Po 65 odehraných minutách Ivan Schranz vstřelil první dukelský gól. Poté se tempo zápasu snížilo. Teplice se netlačily do žádných větších akci, pouze hlídaly střední pásmo. V 72. minutě přišla dlouhá střela od Moulise, ta ale ani zdaleka neohrozila Filipa Radu. Pátý gól v 79. minutě, který definitivně potvrdil, kdo je v tomto zápase vítězem, vstřelil teplický David Vaněček. Dukelští se dlouhou dobu po zdrcujícím pátém gólu nedokázali dostat do útoku. V 89. minutě se ale podařilo Lukáši Holíkovi skórovat a tím ukončit utkáním stavem 5:2.

Ohlasy trenérů

Pavel Drsek: „Zápas se nedá hodnotit pozitivně. V prvním poločase jsme byli docela kvalitní, bohužel nám chyběl důraz v obou vápnech, jak v útočném, tak v obranném. Myslím si, že to byl hlavní důvod naší porážky, protože jestli takhle naivně budeme hrát, tak moc bodů neuděláme. V tom se musíme nastavit do dalších zápasů úplně jinak.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu