PORTRÉTY Z JULISKYLukáš Holík

Start za tři body

31. 7. 2009 | Redakce

Start za tři body

V úvodním utkání druholigového ročníku 2009/10 porazila Dukla Praha nováčka FC Hlučín 2:1 (1:0), když o branky se podělili Chigou a Berger (na snímku). Konečně se podařil Dukle úvodní zápas. Před dvěma léty podlehla doma 1:2 Opavě a před rokem remizovala na úvod doma se Spartou B 0:0!

1. kolo, pátek 31. 7. 2009, 17:00
HlučínHlučín

Dukla Praha: Svoboda - Mikula, Kučera, Vorel, Pospíšil - Malý (73. Hanousek), Šiml, Gedeon, Berger (81. Svatonský) - Kolomazník (90.+2 Kokoška), Chigou. Trenér: Bittengel.
Hlučín: Kosmál - Štýbar, Bogdaň, Drozd, Sokol (60. Koubek) - Dobeš (81. Žižka), Poštulka, Švrček (6. Juřátek), Javorek - Honka, Prokeš. Trenér: Hajný.
Branky: 27. Chigou, 48. Berger - 86. Prokeš. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Lhoták. ŽK: Dobeš (Hlučín).

Po dvacetiminutovém oťukávání, kdy se Dukle nedařila kombinace a zbytečně kazila přihrávky, přišla vyložená šance, kterou ještě zmařil brankář Kosmál, a pak i uklidňující gól. Až do konce první části měla Dukla hru ve své moci.

5. min.: Šiml vyzkoušel z dálky brankáře Kosmála
9. min.: Po centru Dobeše hlavičkoval hostující Prokeš nad
25. min.: Po rohu hlavičkoval Šiml před branku, ale hlavičku Chigoua ze tří metrů vyrazil skvělým reflexem Kosmál.
27. min.: Berger dostal přihrávku do levé části pokutového území, naservíroval po zemi nabíhajícímu spoluhráči a Chigou ze sedmi metrů prudce skóroval – 1:0!
35. min.: Aktivní Chigou pálil z pokutového území, míč zablokovali dva protihráči.
38. min.: Po kombinaci se v dobré pozici objevil v pokutovém území obránce Pospíšil, ale v posledním okamžiku o míč přišel.
41. min.: Po rohu Javorka hlavičkoval nad hlučínský obránce Štýbar.
42. min.: Po uličce Kolomazníka poslal míč do sítě Chigou, byl odmáván těsný ofsajd.
43. min.: Po centru už se ke gólové hlavičce u vzdálenější tyče chystal Berger, Štýbar míč s vypětím sil tečoval na roh!

Druhá část byla atraktivnější, s přibývajícím časem přicházely i šance. Dukla jim měla více, ale i tak málem v závěru mohla přijít o zaslouženou výhru.

48. min.: Výborná kombinace Dukly, Kolomazmík přhrál, Chigou na hranici vápna vybojoval souboj a nahrál na volného Bergera, který obstřelil ze 14 metrů brankáře a dal svůj premiérový gól ve druhé lize – 2:0
50. min.: Malý vypálil ze 30 metrů, míč zaplaval a Kosmál ho vyrazil se štěstím jednou rukou
54. min.: Po rohu usměrňoval Štýbar míč u bližší tyče na branku, Svoboda byl na místě
58. min.: Po rohu Bergera pálil krásně z voleje z 20 m Malý, minul
62. min.: Po centru Koubka zprava hlavičkoval těsně mimo Honka
70. min.: Přímý kop ze 30 metrů zatočil před branku Kolomazník, Chigou míč „lízl“ hlavou, ale Kosmál opět skvěle zareagoval
80. min.: Kolomazník prošel až do vápna, ale zpětnou přihrávkou nenašel nabíhající spoluhráče
81. min.: Centr zleva, který hlavičkoval do tyče Honka, pak míč putoval těsně mimo
85. min.: Přímý kop Kolomazníka ze 30 metrů zasvištěl těsně horního rohu
86. min.: Po závaru před brankou se míč odrazil od tyče a z brankové čáry ho dokopl do sítě Prokeš – 2:1
89. min.: Po centru zprava tečoval Honka míč těsně mimo
90. min.: Chigou vystřelil z vápna těsně mimo
91. min.: Chigou ideálně našel na malém vápně Hanouska, ten ale zaváhal a vystřelil slabě
92. min.: Poslední akci hostů zakončoval z úhlu Koubek, Svoboda vyrazil na roh.