FANSHOP

Souboj o šesté místo skončil remízou

2. 5. 2014 | Redakce

Souboj o šesté místo skončil remízou

Málokdo by věřil, že po trefě Zbyňka Pospěcha skončí utkání jinak než výhrou. Slovácko srovnalo v poslední minutě zápasu, a tak se po remíze 1:1 musí Dukla spokojit s jednobodovým ziskem.27. kolo, pátek 2. 5. 2014, 18:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(0:0)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha: Rada - Romera (74. Božič), Štetina, Jeřábek, Hanousek Matěj - Hanousek Marek, Ouedraogo (88. Marek), Hlinka - Berger, Pospěch, Mareš (81. Černý).
Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Reinberk - Diviš (83. Havlík), Valenta, Šumulikovski, Petr, Kerbr - Došek.
Branky: 85. Pospěch - 89. Petr. ŽK: 32. Ouedraogo, 59. Berger, 79. Mareš - 40. Petr, 70. Kuncl, 83. Rada. Rozhodčí:
Diváci: 1238

Komentář

Prvních deset minut utkání se odehrálo bez vážnější gólové příležitosti. V 15. minutě ovšem vypadal nepříjemně rohový kop hostí, míč se totiž dostal na vzdálenější tyč, u které stál Reinberk, ale k míči se propracovat nestihl. O dvě minuty později postupoval sám na bránu Marek Hlinka, chvíli se rozhodoval co udělá a nakonec z hranice šestnáctky vypálil, bohužel přímo do středu, kde stál připravený Heča. Dukla dlouho držela míč na půlce, následně Štetina vystihl pohyb Matěje Hanouska a přihrál mu za obranu do vápna, odkud Matěj přestřelil. Další dvě příležitosti přišly po 21. minutě, nejprve Jakub Mareš z kraje pokutového území těsně minul, poté Tomáš Berger utekl obraně a centrem připravil pěknou příležitost spoluhráčům, kteří míč do branky neusměrnili. Slovácko odpovědělo hlavičkou Šumulikovskiho, která se od země a s pomocí Filipa Rady odrazila do břevna a ven. Zbyněk Pospěch si vyměnil míč s Jakubem Marešem, pak posunul napravo Ouedraogovi, jasné brance zabránil včasným zákrokem obránce hostí. Chvíli na to musel Heča vyrážet střelu z 30 metrů mířící pod břevno, jejíž autorem byl Lukáš Štetina, následný roh zůstal nevyužit. Rychlý protiútok předvedla trojice Dukláků, Tomáš Berger ze středu přihrál nalevo Matějovi Hanouskovi, který mu vrátil za obranu do vápna, míč zblokovala obrana hostí. Z následného rohu zakončil hlavou Marek Hlinka, k brance chyběl jen kousek. Závěr prvního poločasu zakončila protiútokem domácí Dukla, Jakub Mareš z pravé strany postupoval sám, v poslední chvíli chtěl přihrát volnému Josému Romerovi, vše ale vystihl obránce hostí a míč v poslední chvíli odkopl.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, u obou příležitostí, které si vytvořili, byl Tomáš Berger, nejprve jeho centr prošel bez zásahu Heči kolem tyče, podruhé vystřelil z poza šestnáctky, kdy vyrážela obrana hostí. Další šanci měl v 57. minutě Jakub Mareš, kterého vyslal kupředu Zbyněk Pospěch, trefil však vybíhajícího brankáře. Slovácko si vytvořilo příležitost vzápětí, po levé straně postupoval Kerbr, jeho střelu odrazil na roh José Romera. Pak přišla velká šance, kterou krásným zákrokem vychytal Filip Rada, Kerbr centroval na volného Doška, který hlavou mířil pod břevno. Dobrou šanci přinesla 71. minuta, nejdříve střílel Zbyněk Pospěch a jeho vyraženou střelu dorážel Tomáš Berger, v prvním případě zasahoval Heča, ve druhém Reinberk. V 85. minutě si Zbyněk Pospěch krásně naskočil hlavičkou na centr z přímého kopu a poslal Duklu do vedení 1:0.To bohužel nevydrželo příliš dlouho. V 89. minutě centroval ze strany Kerbr, míč se dostal až k Petrovi, který srovnal stav zápasu.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli, měli jsme k tomu velice blízko, i když z ohledem na celý průběh utkání remíza odpovídá předvedené hře. Obě mužstva chtěla hrát nahoru, před oběma brankami bylo spoustu útočných situací. V první půli Slovácko hrozilo ze standardek, padla tyčka a břevno, myslím, že herně jsem byli o něco lepší my, bohužel proměňování šancí je momentálně naše velká slabina, Ismael byl sám před brankářem, stejně tak i Mareš. Druhý poločas byl více otevřený, Slovácko hrozilo více ze hry, Došek tam měl hlavu, kterou Filip Rada chytil, přesto si myslím, že jsme za gólem šli a když se nám to nakonec podařilo, tak naší hloupostí a nezkušeností jsme dovolili soupeři vyrovnat. To mě mrzí, chtěli jsme vyhrát, ale je tam i pozitivum, kdy někteří hráči hráli prvně a nezklamali a to je dobré do budoucna."
 

Média

  • Video: Filip Rada hodnotí zápas se Slováckem
    Málokdo by věřil, že po trefě Zbyňka Pospěcha skončí utkání jinak než výhrou. Slovácko srovnalo v poslední minutě zápasu, a tak se po remíze 1:1 musí Dukla spokojit s jednobodovým ziskem.
  • Video: Zbyněk Pospěch po zápase se Slováckem
    Málokdo by věřil, že po trefě Zbyňka Pospěcha skončí utkání jinak než výhrou. Slovácko srovnalo v poslední minutě zápasu, a tak se po remíze 1:1 musí Dukla spokojit s jednobodovým ziskem.
  • Video: Tisková konference po utkání se slováckem
    Málokdo by věřil, že po trefě Zbyňka Pospěcha skončí utkání jinak než výhrou. Slovácko srovnalo v poslední minutě zápasu, a tak se po remíze 1:1 musí Dukla spokojit s jednobodovým ziskem.
 

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu