PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Slovenské "sestře" jsme vstřelili čtyři branky

31. 1. 2014 | Redakce

Slovenské ”sestře” jsme vstřelili čtyři branky

V utkání bohatém na branky i osobní souboje byla úspěšnější pražská Dukla, která porazila Duklu Banská Bystrica 4:2. O branky se postarali Berger, Kalouda a dvakrát Božič.PU, pátek 31. 1. 2014, 11:00, UMT Beroun
Dukla Praha Dukla Praha
4:2
(1:1)
Banská BystricaBanská Bystrica

Dukla Praha: Rada (46. Tetour) - Juroška, Vorel (46.Jeřábek), Štetina (46.Božič), Hanousek (46. Romera) - Gedeon (46.Hlinka), Koval (46.Kalouda), 46. Ouedraogo (46. Fryčer) - Mareš (46. Černý), Marek (46. Kunič), Berger (46. Černý)
Banská Bystrica: Budinský - Podstavek, De Vito (23. Nosko), Savič, Rejdovian - Kliment, Vajda (64. Vodecký), Považanec, Chrien - Tubonemi (46.Šovčík), Slánčik
Branky: 40.Berger, 74. a 79. Božič, 85. Kalouda - 45. Rejdovian, 64. Vajda. Rozhodčí: Houdek - Sziszay, Kračmar.

Komentář

Prvním vážnějším ohrožením bánskobystrické branky byla střela Bergera, ale Budinský byl pozorný. Následně střílel Mareš, ale i napodruhé byl slovenský brankář na svém místě. Ve 35.minutě kopal přímý kop Mareš a i dotřetice byl úspěšnější brankář naší slovenské "sestry."

Diváci, kteří dorazili do Berouna, se dočkali prvního přídělu branek až ke konci prvního poločasu. Nejprve vstřelil vedoucí gól Berger po přihrávce Mareše. V poslední minutě prvního poločasu stihl ještě Rejdovian vyrovnat na 1:1 a to po individuální akci Považanca.

V 58. minutě nebezpečně hlavičkoval Podstavek, ale Tetour byl připravený. V 64.minutě šla slovenská Dukla do vedení, po rohovém kopu se prosadil Vajda. O pět minut později si vypracoval příležitost Kunič, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. O několik minut později přišly hvězdné chvíle Tomislava Božiče, který v krátkém rozmezí dvakrát skóroval, nejprve z blízka překonal Budinského a vyrovnal na 2:2, poté se prosadil po rohovém kopu a poslal Duklu Praha do vedení. Čtvrtou branku za zády slovenského brankáře obstaral Kalouda, kdy se se štěstím prosadil z pokutového kopu. Dukla tak porazila účastníka Corgoň ligy 4:2.

Ohlasy trenérů

Trenér Luboš Kozel: "Jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli, ač jsme v tomto utkání prohrávali a dokázali jsme zápas zvrátit v náš prospěch i s tou mladší sestavou, se kterou jsme nastoupili do druhého poločasu. Myslím si, že utkání bylo až zbytečně tvrdé a nervózní, rozhodčí to na začátku docela pouštěl na tomto těžkém terénu. Což je podle mě zbytečné, jelikož to přináší zranění. Toho jsem se bál nejvíc. Takže z toho pohledu jsme to dnes přežili ve zdraví. Opět jsme ale udělali nějaké chyby, dostali jsme ze standardky gól, to jsou věci, které se opakují a budeme na tom muset pracovat. Směrem dopředu tam byly dobré věci. Něco jsme vyřešili lépe, něco hůř, ale vstřelili jsme čtyři branky, takže s tím jsem spokojený a také samozřejmě s tím, že jsme všichni zdraví."
 


Fotogalerie


Partneři klubu