PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

Skvělý závěr podzimu, z Hané vezeme tři body

30. 11. 2013 | Redakce

Skvělý závěr podzimu, z Hané vezeme tři body

Gambrinus liga se ubírá do zimního spánku a hráči Dukly budou mít bezpochyby sladké sny! Po výhře v Liberci si totiž vezeme tři body z Androva stadionu. O branky se postarali Néstor Albiach a Marek Hlinka.

16. kolo, sobota 30. 11. 2013, 16:00, Andrův stadion
Olomouc Olomouc

Olomouc: Zlámal – Varadi, Šindelář, Škerle, Javůrek – Navrátil (78. Karaš), Houska, Ordoš, Wijlaars, Schulmeister (57. Vepřek) – Doležal (70. Lietava).
Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Hlinka, Gedeon, Hanousek Marek (90. Božič) - Albiach, Pospěch (85. Marek), Mareš (72. Kalouda).
Branky: 23. Doležal - 21. Néstor, 77. Hlinka. ŽK: 50. Navrátil, 80. Varadi - 36. Romera, 88. Štetina. Rozhodčí: Orel - Peřina, Pilný.

První příležitost zápasu měl na svých kopačkách Néstor, Pospěch ho v 5. minutě posunul za obranu, španělský hráč obešel brankáře, ale jeho střela proletěla vedle levé tyče. O pár minut později unikal olomoucké obraně po levé straně Mareš, ale jím vypálený míč skončil v náručí Zlámala. Velké příležitosti se dočkala i Sigma z rohového kopu, Ordošovu střelu Rada vytěsnil do břevna a následně obrana hostí odkopla míč do bezpečí. Ve 20. minutě zkusil pár metrů za šestnáctkou štěstí Mareš, střela proletěla mimo branku. Minutu na to otevřel skóre Néstor, sám před brankářem tentokrát bez problémů uklidil míč za Zlámalova záda. O dvě minuty později vyslal Ordoš za obranu Doležala, který sám proti Radovi vyrovnal k pravé tyči - 1:1. Po kombinaci Mareš - Vrzal po levé straně dostal do vápna přihrávku Pospěch, z otočky trefil pouze připraveného Zlámala. Tři minuty před koncem poločasu centroval Néstor na vzdálenější tyč, Mareš si na míč krásně počkal, bohužel zakončil těsně nad břevno. V závěru poločasu se odehrála obdobná situace, tentokrát centroval Mareš a Néstorova rána skončila opět mimo Zlámalovu branku.

V 56. minutě se dostal po pravé straně k zakončení Schulmeister, míč minul levou tyč. Z rychlého protiútoku zaznamenal střelu na bránu Javůrek, Rada s ní ovšem neměl větší problém. Pěknou kombinací Hlinka - Néstor - Vrzal se dostal díky centru posledně jmenovaného do brankové příležitosti Mareš, jehož střelu Zlámal vyrazil. Stejně dopadl i zpočátku nenápadný centr Néstora, který mířil pod břevno, olomoucký brankář ho opět vyrazil. V 77. minutě po krásné přihrávce Néstora se trefil z malého vápna Hlinka - 1:2. Pospěch mohl navýšit na 3:1, míč však díky Zlámalově zákroku minul branku o pár centimetrů. Na druhé straně se do střely opravdu pořádně opřel Lietava, od branky ji dělily také centimetry.

Další gól nepadl a Dukla tak veze tři body i z Androva stadionu!

Luboš Kozel řekl o utkání: "My jsme sem přijeli potvrdit náš dobrý výkon z Liberce. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože domácí potřebují body a poslední utkání se jim příliš nevydařilo. Já si cením a zároveň jsem spokojený s naším výkonem. Dnešní vítězství je naprosto zasloužené, protože za celé utkání jsme si vytvořili osm nebo devět vyložených šancí a mohli jsme ho rozhodnout i dřív. Když jsme dali branku, domácí jsme nechali dvě minuty na to vyrovnat a trochu jim pomohli, ale musím říci, že v průběhu celého utkání naše ofenziva fungovala velice dobře. Je to pro nás cenné vítězství a já jsem rád, že jsme podzim zakončili takto výborně."