PORTRÉTY Z JULISKYVojtěch Hadaščok

Skvělý výsledek - ze Slovácka si vezeme tři body

2. 11. 2013 | Redakce

Dukla chtěla na stadionu Miroslava Valenty potvrdit výhru proti Baníku Ostrava a to se jí povedlo! Na horké půdě Slovácka jsme zvítězili 1:0 po brance Jakuba Mareše.

13. kolo, sobota 2. 11. 2013, 17:00
Slovácko Slovácko
0:1
(0:0)

Slovácko: Melichárek – Kuncl (88. Mezlík), Košút, Rada (86. Trousil), Šimko – Kerbr, Daníček, Valenta, Petr (77. Ondřejka), Biolek – Došek (C).
Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (64. Vrzal) - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Néstor (32. Kalouda), Marek, Mareš (81. Božič).
Branky: 75. Mareš. ŽK:36. Došek, 70. Kuncl, 75. Rada - 19. Mareš, 24. Néstor. Rozhodčí: Hrubeš - Jiřík, Zeman.
Diváci: 4032

První vážnější střela na branku patřila domácím, po faulu Petra Malého zahrávalo Slovácko přímý kop. Po centru do vápna hlavičkoval Kerbr a Rada skvěle nohou vyrazil. Na druhé straně přichystal podařenou akci Mareš, Néstor šel sám proti brankáři z pravé strany, v souboji se Melichárkovi podařilo změnit směr letu míče nad branku. Devatenáctá minuta přinesla další slušnou šanci hostí, na hranici šestnáctky se do střely opřel Petr, míč proletěl vedle levé tyče. I Dukla postupovala proti domácí brance, Marek Hanousek ale z pravé Melichárkovu branku netrefil. Ve 36. minutě byla odpískána ruka Marešovi, z následného přímého kopu zahrozilo Slovácko hlavičkou Biolka, která narazila na tyčku, následnou dorážku Rada zachytil. Z následného protiútoku mohl za Duklu skórovat Josef Marek, který se dostal až před brankáře Melichárka, kterého chtěl přehodit, ale míč skončil nad břevnem.

Druhý poločas odstartoval svou střelou Josef Marek, Gedeon mu přihrál před šestnáctku, náš útočník obešel Radu a vystřelil levou nohou k levé tyči, míč místo do odkryté branky zaplul vedle ní. V 57. minutě po centru Kuncla hlavičkoval Biolek nad branku. O tři minuty později hlavičkoval i Došek, míč byl sražen na rohový kop. V 64. minutě si málem dal vlastní branku Tomáš Rada, který nadzdvihl Marešův centr do vápna. V 74. minutě se konečně radovala Dukla, krásnou kombinací po pravé straně se dostal přihrávkou Kaloudy do zakončení Mareš a nemýlil se - 0:1. V 85. minutě měl Rada tři fantastické zákroky, nejprve vychytal Košúta a zaskvěl se i proti následným dorážkám Doška, Slovácko poté kopalo roh, obrana Dukly byla ale pozorná a další střela Slovácka šla těsně nad branku. Žádná další branka už nepadla a Dukla si z jižní Moravy odvezla tři body!

Luboš Kozel řekl o utkání: "Já musím být spokojený, protože jsme vybojovali nesmírně cenné tři body. Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání, viděli jsme Slovácko doma s Libercem. Domácí byli nebezpeční dopředu, dávali překrásné branky, takže jsme se na to chtěli připravit. První půli jsme jim toho moc nedovolili. Vysokým napadáním a vytlačováním jejich bloku jsme Slovácku nedovolili uplatnit Libora Doška na hrotu, a tak si vytvořili šance ze standardních situací, kde nás podržel Filip Rada. Za nás šel sám na bránu Néstor a neproměnil. Ve druhé půli nás domácí trochu zatlačili, byli důraznější, nebyli jsme tak vysoko jako v té první. Vyšel nám ale jeden brejk a dostali jsme se do vedení. V samotném závěru při nás stáli všichni svatí. Musíme poděkovat Filipovi Radovi, který chytil tři tutové šance. Dnešní vítězství je odměnou za naši bojovnost a obětavost a já si ho hrozně cením, protože tady se moc vyhrávat nebude."