1.FC Slovácko

0:1

(0:0)

13. kolo, Gambrinus liga 2013/14

Sestava domácí: Melichárek – Kuncl (88. Mezlík), Košút, Rada (86. Trousil), Šimko – Kerbr, Daníček, Valenta, Petr (77. Ondřejka), Biolek – Došek (C).

Sestava hosté: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (64. Vrzal) - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Néstor (32. Kalouda), Marek, Mareš (81. Božič).

• Branky: 75. Mareš. ŽK:36. Došek, 70. Kuncl, 75. Rada - 19. Mareš, 24. Néstor. Rozhodčí: Hrubeš - Jiřík, Zeman.
  • Diváci: 4032
Dukla chtěla na stadionu Miroslava Valenty potvrdit výhru proti Baníku Ostrava a to se jí povedlo! Na horké půdě Slovácka jsme zvítězili 1:0 po brance Jakuba Mareše.

Luboš Kozel řekl o utkání: "Já musím být spokojený, protože jsme vybojovali nesmírně cenné tři body. Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání, viděli jsme Slovácko doma s Libercem. Domácí byli nebezpeční dopředu, dávali překrásné branky, takže jsme se na to chtěli připravit. První půli jsme jim toho moc nedovolili. Vysokým napadáním a vytlačováním jejich bloku jsme Slovácku nedovolili uplatnit Libora Doška na hrotu, a tak si vytvořili šance ze standardních situací, kde nás podržel Filip Rada. Za nás šel sám na bránu Néstor a neproměnil. Ve druhé půli nás domácí trochu zatlačili, byli důraznější, nebyli jsme tak vysoko jako v té první. Vyšel nám ale jeden brejk a dostali jsme se do vedení. V samotném závěru při nás stáli všichni svatí. Musíme poděkovat Filipovi Radovi, který chytil tři tutové šance. Dnešní vítězství je odměnou za naši bojovnost a obětavost a já si ho hrozně cením, protože tady se moc vyhrávat nebude."