PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia

Skvělý výsledek z Liberce. Vezeme tři body!

23. 11. 2013 | Redakce

Skvělý výsledek z Liberce. Vezeme tři body! To, co se nepovedlo Seville, Udinese či Freiburgu v Evropské lize, zvládla Dukla Praha v 15. kole Gambrinus ligy. Na stadionu U Nisy jsme zvítězili 1:0 díky brance Zbyňka Pospěcha!

15. kolo, sobota 23. 11. 2013, 16:00, U Nisy
Slovan Liberec Slovan Liberec
0:1
(0:0)

Slovan Liberec: Kovář - Kelič, Frýdek, Kušnír, Kováč - Pavelka, Kalitvincev (75. Coufal), Rybalka (82. Pimpara), Sackey (68. Delarge) - Rabušic, Šural. Trenér: Šilhavý.
Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Hanousek Marek, Gedeon, Hlinka (77. Malý) - Néstor (88. Hanousek Matěj), Pospěch, Mareš (82. Marek). Trenér: Kozel.
Branky: 49. Pospěch. ŽK: 37. Sackey, 77. Rabušic - 31. Mareš, 72. Vrzal, 92. Malý, 94. Gedeon. Rozhodčí: Proske - Moláček, Dobrovolný.
Diváci: 3227

Od začátku utkání byla aktivnější Dukla, nejdříve nebezpečně centroval Vrzal a Kelič musel odkopávat do bezpečí, chvíli na to nahrával Romera Pospěchovi, který sice odhlavičkoval, ale míči chyběla razance. Ve 12. minutě zkusil individuální postup na bránu Néstor, střela skončila nad brankou. O tři minuty později si vychutnal Mareš brankáře Kováře, kterého položil na zem, jeho zpětná přihrávka před prázdnou brankou nikoho z hráčů ve žlutém nenašla. Hlinka při náporu vybojoval před šestnáctkou míč a rovnou pálil - těsně vedle levé tyče. První zásah Rady vyžadovala střela Rabušice z 41. minuty, který unikal bok po boku Vorla, po rychlém protiútoku domácích. Slušnou střeleckou pozici vytvořil odražený míč ve 42. minutě Néstorovi, jeho střela levou nohou minula pravou tyč. V závěru se jeden z hráčů Slovanu řítil sám na Radu, ten vyběhl, a i když u míče byl jako první, nedokázal ho odkopnout do bezpečí, celá situace skončila rohovým kopem pro domácí, který nedokázali využít.

Převahu z prvního poločasu dokázal přetavit v branku čtyři minuty po začátku poločasu Pospěch, který se na hranici pokutového území opřel do míče a s pomocí břevna vsítil úvodní branku utkání. Sedm minut na to z podobné pozice střílel proti Radovi Pavelka, ale míč proletěl nad břevnem. V 68. minutě se dostal ke střele Šural, ale ani on nedokázal Radu propálit. V 84. minutě došlo ke zmatkům ve vápně Dukly, míč zachytil Delarge a z jasné gólové pozice branku přestřelil. Další veliká příležitost Liberce před odkrytou brankou mohl Rabušic vstřelit vyrovnávací branku, ale střela mířila do opačného směru, než je branka. Dukla si tak odvezla od Nisy cenné tři body.

Luboš Kozel řekl k utkání: "Jsem dnes spokojený, podařilo se nám dnes v Liberci vyhrát a myslím si, že naprosto zaslouženě. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, prvních dvacet minut jsme domácí zaskočili a dobrou kombinací a přechodem do útoku jsme se dostávali do přečíslení, zakončení i vyložených šancí. Bohužel, jak je v poslední době naším zvykem, jsme je brankově nevyjádřili. Pak se hra vyrovnala. Ve druhém poločase byl odměnou gól Zbyňka Pospěcha. Domácí pak svoji hru zjednodušili, začali míče více nakopávat, my trošku polevili, ale přesto dobře bránili a domácí moc do šancí nepouštěli. Vyrovnání viselo ve vzduchu až v samotném závěru, kde jsme přežili šanci Delarge. Takže si vezeme domů tři body, které jsou pro nás nesmírně cenné."