Skvělý comeback naší devatenáctky proti Brnu

3. 6. 2021 | Redakce

Skvělý comeback naší devatenáctky proti Brnu

Dorost Dukly do devatenácti let v dalším přátelském duelu vyzval stejně starý dorost Zbrojovky Brno. V zápase jsme už 0:3 prohrávali, kluci ale ukázali charakter a po skvělém finiši vybojovali remízu.0, sobota 29. 5. 2021
Dukla Praha Dukla Praha
3:3
(0:2)
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha:

Gothard – Ulman (45. Rada), Suchan (65. Razetto), Löffler, Fojt – Villaseca (45. Břeh), Razetto (45. Bačinský), Nikl – Dampha (55. Špatenka), Pešan (45. Magdi), Kasal (61. Ulman)

Góly Dukly: 60. Kasal, 72. Ulman, 87. Špatenka

Komentář

Jsme moc rádi, že si můžeme měřit síly i proti soupeřům z 1. ligy dorostu, které jsou mimo Prahu a nepotkáváme se s nimi často. V sobotu v Jirnech jsme odehráli znovu kvalitní zápas proti devatenátce z Brna. 

Zápas s naší strany začal aktivně. Byli jsme víc na míči, chtěli hrát, kombinovat a ukázat soupeři, že si zasloužíme být v dorostenecké lize právem. Zbrojovka hrála dobrý střední blok a čekala na naše chyby v rozehrávce mezi řady a pak hrozila z rychlých protiútoků. A bohužel nás ihned na začátku zápasu dvakrát potrestala. Dva inkasované góly námi trošku zamávali, ale i přesto jsme byli dál aktivní a měli šance na gól. Po kombinaci z levé strany se neprosadil nejdřív Dampha a při hezkém rychlém otočení hry dostal míč na hranici vápna osamocený Kasal, který se střelou zaváhal, a ze šance nakonec nebylo nic. To bylo víceméně z prvního poločasu vše.

Do druhé půlky jsme opět dali prostor mladším klukům, vlili hráčům víc sebevědomí a změnili způsob hry v založení a vedení útoku. Po malém nedorozumění v přihrávce na soupeřové polovině se Zbrojovka řítila do dalšího protiútoku, který obrana nestihla uhasit a bylo 0:3. 

Pohroma? Ne tak docela. Hráči ukázali charakter, bojovnost a chtíč vyhrát. Vyšli střídaní, nejdřív Špatenka dobře unikl obraně soupeře a sám před gólmanem Brna trefil tyčku, míč se odrazil k dobře dobíhajícímu volnému Kasalovi, 1:3! 

Skvěle hrající Rada získal míč na pravé straně naši polovině, přihrávkou na střed hřiště našel Razetta, který nádhernou kolmou přihrávkou vysunul Ulmana a ten si poradil v přímém souboji s gólmanem, 2:3!

Pak jsme soupeře prakticky nepustili na naši polovinu, získávali odrazené míče, byli důrazní v soubojích a po zisku hráli rychle nahoru. Z čeho pramenilo po šancích břevno, odkop našeho gólu téměř z brankové čáry a vyrovnávající gól vysel na vlásku. Po sérii rohových kopů jsme se v 87. minutě nahrnuli do vápna soupeře s více hráči, Fojt dobře zakroutil míč do malého vápna a slabě bráněný Špatenka vyrovnal na 3:3. 

Kluci chtěli vyhrát a tlačili se do gólu až do konce, ale u našeho posledního rohu Fojt špatně nabral jejich hráče a ten se po zisku řítil sám na Gotharda, který nás bravurně zachránil. Celkově za nás dobrý zápas a určitě si chyby rozebereme na videu. 

 

Související články

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu