Šestá výhra v řadě! Dukla porazila Zlín

4. 6. 2011 | Redakce

Šestá výhra v řadě! Dukla porazila Zlín

Vítězná série pokračuje. Dukla porazila ve 29. kole druhé ligy Zlín 2:0 a připsala si šestou výhru v řadě. Oba góly vstřelil Tomáš Berger.29. kolo, sobota 4. 6. 2011
Dukla Praha Dukla Praha
2:0
(1:0)
ZlínZlín

Dukla Praha: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal – Šiml (84. Pospíšil), Gedeon, Přeučil (67. Svoboda) – Berger, Jirouš (58. Chigou), Svatonský.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Zbožínek, Hájek, Jelínek - Novák, R. Dobeš, Elšík, Švach (J. Dobeš) – Poznar (84. Červenka), Bačík (64. Šrom).
Branky: 13. a 57. Berger. ŽK: Šiml - Hájek. Rozhodčí: Damková – Ratajová, Šecová.
Diváci: 985

Komentář

Na Julisce probíhaly před zápasem postupové oslavy. Klubové legendy se podepisovaly fanouškům, byla odhalena pamětní deska u příležitosti návratu do nejvyšší soutěže a děti soutěžily ve střelbě.

Oslavy se pak přesunuly i na trávník, kde byl proveden slavnostní výkop. Ten obstarali pan Josef Masopust společně s paní Marií Kousalíkovou, starostkou Prahy 6, panem poslancem Petrem Hulínským a panem Michaelem Hrbatou, náměstkem Ministerstva obrany.

A ještě jednu zvláštnost mělo sobotní utkání: poprvé v historii českého fotbalu řídily utkání profesionální soutěže tři ženy. Hlavní sudí byla Dagmar Damková, na čarách ji asistovaly Adriana Šecová a Lucie Ratajová.

Teď už k samotnému utkání. První větší šance zápasu patřila Zlínu, když ve 4. minutě hlavičkoval z nebezpečné pozice Dobeš. Brankář Rada si připsal první parádní zákrok. Tím aktivita Moravanů neskončila a během dalších vteřin zahrávali dva rohové kopy, s nimiž si Dukla poradila. Domácí fotbalisté poprvé ohrozili branku soupeře v 6. minutě, ale Přeučilova střela mířila doprostřed branky. Na stejné místo letěla také Dobešova rána po rychlé akci hostů. O mnoho lépe si vedl Svatonský, jehož technický pokus těsně minul levou tyč.

A úplně nejlépe si vedl Tomáš Berger, když ve 13. minutě zamířil ke vzdálenější tyči – 1:0!

Ve 22. minutě měl Zlín možnost rohového kopu. Proti obraně Dukly se neprosadil. Po půlhodině hry hlavičkoval z dobré pozice Jirouš, zlínský brankář si pro míč skočil. Vzápětí se odehrála podobná situace také na druhé straně, kde se Rada vytáhl proti Bačíkově hlavičce. Další akce patřily Dukle. Zlínský brankář Kořínek si nejprve poradil s Haškovou střelu z úhlu, pak se štěstím zlikvidoval i skvělou Bergerovu střelu do šibenice. V poslední minutě prvního poločasu ještě vystřelil stejný hráč těsně vedle levé tyče.

V 49. minutě zahrávala Dukla rohový kop, s tím si poradil brankář Kořínek. V 56. minutě střílel Gedeon, ale branku o několik metrů minul.

Tomáš Berger mířil v 57. minutě lépe. Po Přeučilově centru zakončil po zemi přesně k tyči – 2:0!

Dvacet minut před koncem zahrávali hosté standardní situaci, ale Roman Dobeš branku přestřelil. V 74. minutě vybojoval Patrik Svoboda rohový kop. Po centru do vápna odpískala sudí Damková útočný faul. V 78. minutě střílel Šrom, z velké dálky branku netrefil. Deset minut před koncem ještě dostal krásnou nahrávku za obranu Poznar, zpracování se mu však příliš nepovedlo.

Hned po zápase převzala Dukla pohár pro vítěze 2. ligy a opět na Julisce vytryskla radost z celkového triumfu ve druhé nejvyšší soutěži.

 


Fotogalerie


Partneři klubu