FANSHOP

Se Zlínem za jeden bod

29. 9. 2018 | Redakce

Se Zlínem za jeden bod

Sobotní odpoledne se psalo ve znamení utkání mezi domácí Duklou a hostujícím Zlínem. Dukla šla brzy do vedení, na začátku druhého poločasu ale Zlín vyrovnal a skóre 1:1 vydrželo až do konce.10. kolo, sobota 29. 9. 2018, 15:00 | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(1:0)
ZlínZlín

Dukla Praha: Rada – Miloševič, Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Kott (56. Doumbia), Bezpalec, Daniel Tetour – Brandner, Holenda (69. Djuranovič), Schranz (83. Bilovský).
Zlín: Dostál – Hnaníček, Gajič, P. Buchta – Matejov (88. Libor Holík), Hronek (67. Slaměna), Podio, Jiráček, Bartošák – Železník (71. Jakubov), Beauguel.
Branky: 18. Tetour – 48. Beauguel.
ŽK: 24. Miloševič, 68. Raspopovič, 90+2. Djuranovič – 56. Beauguel, 69. P. Buchta.
Rozhodčí: Lerch – Nádvorník, Ratajová.
Diváci: 1831

Komentář

Hned ve 2. minutě se podařilo hlavičkovat hráči Lukáši Železníkovi ze Zlína, a to rovnou do břevna. Velká šance se objevila i na druhé straně. V 8. minutě zaútočil Ivan Schranz zleva, odkud centroval na hlavičku Janu Holendovi, ten ale z blízkosti netrefil bránu. V 18. minutě se po dlouhé době gólově prosadil Daniel Tetour. Hostujícího Buchtu šikovně obehrál Jan Holenda a přihrál před bránu právě Tetourovi, který už bez problému zakončoval. Dukla se radovala z vedení 1:0. Následovala pasáž, v níž Dukla nepouštěla hosty do téměř žádných šancí, ve 27. minutě se Petr Hronek nezvládl dostat před Filipa Radu poté, co sám vybojoval míč po autovém vhazování. Daniel Tetour se dostal znovu ve 34. minutě do úplně prázdného prostoru na pravém křídle a vybídl do dobré příležitosti Tomáše Kotta. Dnes debutující Kott ale příliš podebral míč a vysoko přestřelil. Zlín si ve 36. minutě vytvořil velkou šanci, když se po Matejově centru opřel do volného míče Petr Jiráček - skvělý Nikola Raspopovič ale zakročil ještě před Filipem Radou. Ve 45. minutě založila Dukla poslední útok poločasu, v přečíslení 3 na 2 Schranz nedokázal zpracovat nahrávku a stejně rychle, jako útok začal, tak také skončil. 

Vstup do druhého poločasu se nám nezdařil. Hned ve 48. minutě srovnal stav utkání Jean-David Beauguel, který po Matejově centru hlavičkou přesně nasměroval míč do horního rohu brány. Také Tomáš Kott se ještě těsně před vystřídáním v 56. minutě pěkně ukázal. Dokázal se uvolnit na pravém křídle, odkud vyslal prudkou střelu, letěla ale přímo na hruď Dostála. Dobrou kombinační šanci předvedli v 63. minutě Matejov a Jiráček, po průniku do pokutového území se dostal k míči Petr Hronek, který ale zakončil pouze nad bránu. V 71. minutě obrana Zlína zaváhala, když za sebe pustila dlouhý výkop Rady, který přijal těsně před Dostálem Djuranovič, obloučkem ale trefil až reklamní banner za bránou. Na útočnou polovinu se dostal po levé straně Bartošák, prokličkoval obranou Dukly, mířil ale moc vysoko. Po faulu na Raspopoviče v 83. minutě se Miloševič ujal přímého volného kopu, centroval na nabíhajícího Raspopoviče, který ale hlavičkou trefil jenom brankáře Dostála. Ve tříminutovém nastavení to před bránou doslova vřelo. Uroš Djuranovič se dostal s míčem ke střele zblízka, obrana Zlína byla ale pohotová. Utkání skončilo 1:1 po gólech Tetoura a Beauguela, oba týmy tak berou po jednom bodu.

Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý: „Z mého pohledu jsme prvních 25 minut hráli to, co jsme chtěli a na co v tuto chvíli máme kondičně. Škoda neproměněné příležitosti Johna Holendy. Po vstřeleném gólu jsem viděl menší nabídku. Vzhledem k situaci, ve které se nacházíme, není pro naše mladé hráče jednoduché se vyrovnat s tlakem, takže jsme odstoupili od kombinační hry a od té chvíle jsem měl pocit, že utkání je nepřesné. Vstup do druhého poločasu byl složitý, protože to, co jsme předvedli před vyrovnávacím gólem s hloupou ztrátou míče a nedostoupením v křídelním prostoru, bylo velmi neopatrné a Zlín nás potrestal. Od 60. minuty, kdy jsme museli nuceně vystřídat Johna Holendu, který má otřes mozku, a posléze Ivana Schranze, jsme neměli síly na to, abychom utkání dotáhli do vítězného konce. Na druhou stranu vůbec nechci být negativní. Ze tří zápasů jsme vytěžili 4 body. Chci, abychom si udrželi náladu, která tu je. Poslední, co potřebujeme je, abychom věšeli hlavy a nedívali se dopředu.“

Pokud jste navštívili dnešní domácí zápas na Julisce, vyplňte dotazník spokojenosti a pomozte nám se zlepšovat. Možná právě vás za odměnu čekají dvě VIP vstupenky na utkání s Opavou. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu