PORTRÉTY Z JULISKYRadek Havala

Se Zbrojovkou Brno slavíme vítězství

14. 5. 2013 | Redakce

Se Zbrojovkou Brno slavíme vítězství

V divácky pohledném utkání zvítězila Dukla nad Zbrojovkou Brno 3:2, když jako první otevřel skóre Pospěch, dále navýšil Berger a nakonec překrásnou střelou do šibenice dovršil Albiach.

27. kolo, úterý 14. 5. 2013, 18:00, Škoda Transportation Arena
Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno

Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Božič, Vrzal – Malý (78. Kalouda), Gedeon, Borek – Berger (73. Engelmann), Pospěch, Albiach Roger (86. Štetina)
Zbrojovka Brno: Doležal I. – Buchta, Sus, Pernica, Husár – Mezlík, Frejlach (66. Treore), Zavadil, Lutonský – Markovič (70. Přerovský), Kroupa
Branky: 11. Pospěch (Albiach Roger), 43. Berger (Albiach Roger), 62. Albiach Roger (Pospěch) – 54. Kroupa (Husár), 64. Frejlach. Karty: ŽK: 45. Vrzal (DUK) – 59. Frejlach (BNO). Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Vlasjuk

První desetiminutovka utkání příliš napětí nepřinesla, Dukla zahrávala dva rohové kopy, kdy ani z jednoho nezahrozila. To už však neplatilo o minutě 11., kdy krásnou přihrávkou našel Albiach ve volného Pospěcha, který s jistotou prostřelil Doležala. Hned po rozehře se do útoku tlačilo Brno, výsledkem dobře rozehrané akce byla pouze slabá střela Frejlacha, kterou Rada vychytal. Slibně se rozvíjející akci založil Vrzal, když téměř u autové čáry prudce nacentroval do vápna nabíhajícímu spoluhráči, Doležal jeho centr stáhl a zažehnal tak velké nebezpečí. Ve 28. minutě fauloval před hranicí pokutového území Husár Bergera, rozehrání přímého kopu se ujal Romera, ale míč hostující obrana odhlavičkovala do bezpečí.

Deset minut před koncem poločasu se do šancí dostalo i Brno, první pokus vyústil v rohový kop. Druhou, o dost nebezpečnější střelu, přidal Frejlach, ale Rada pěkným zákrokem vyrazil na další roh, který Brno neproměnilo v nic vážnějšího. Ve 43. minutě se hra přesunula zpět na naší útočnou polovinu. Malý byl v dobré pozici, ale nedokázal se s míčem otočit. Minutu před koncem poločasu, po faulu na Pospěcha, rozehrál Albiach rychle standardní situaci směrem k Bergerovi, který si položil vybíhajícího Doležala a zakončil do prázdné branky – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupila Dukla s velkou chutí po gólu, prázdnou branku se však Albiachovi z voleje trefit nepodařilo. O pár minut později se už na druhé straně radovali hosté, když Kroupa snížil dvoubrankový náskok domácích a vstřelil gól na 2:1. O vyrovnání se chtěl pokusit Lutonský, střela mu však nesedla a letěla vysoko nad branku. Další povedenou střelu na branku „Žlutého baletu“ zaznamenal hostující Zavadil, ránu z dálky vyrazil Rada na roh. V 62. minutě Dukla zvýšila své vedení na 3:1, když Albiach po úniku od půlky krásnou střelou do pravé šibenice navýšil náskok domácích. Hosté bohužel na odpověď nečekali dlouho, po zpětné přihrávce hlavou do vápna se míč dostal k Frejlachovi, který míč poslal na zadní levou tyč.

Albiach v dnešním utkání opravdu zářil, další velkou šanci měl při samostatném postupu na Doležala, kterého se rozhodl přelobovat. Brněnský brankář ale míč zachytil. Zbrojovka nebezpečně postupovala po pravé straně, ale skvělý zákrok obrany nedovolil Mezlíkovi ohrozit Radovu branku. Nápor hostů však pokračoval, když Husár nebezpečně centroval na Traoreho, naštěstí z toho nic nebylo. Další šanci měli opět Brňané, v 75. minutě si Husár narazil s Kroupou, ale nemířil přesně. Stejně nevyužitý skončil i následný centr Pernici. Tutovou šanci měl na své hlavě Kroupa a to po centru Mezlíka, střela šla vedle pravé tyče. Nebezpečně vypadala i rozehra přímého kopu, kde mohl zakončit Sus. Brno začalo ke konci utkání faulovat, výsledkem toho byl i přímý kop, který hosté vykopli, zpětnou přihrávkou se dostal míč k Pospěchovi, ale ten napálil vybíhajícího Doležala, odraženou střelu pak lehce umístil směrem do branky, ale Pernica vykopl na brankové čáře a zkazil radost domácím ze čtvrté branky. Následně pálil Borek, bohužel nad branku.

Hosté se až do konce bojovali o kýžený bod, ale jejich snaha byla marná. V šancích selhali Husár a také Kroupa. Dukla ale žádnou další branku neinkasovala a uhájila vítězství 3:2.

Sestřih z utkání naleznete zde

Luboš Kozel: "Dnes museli být diváci spokojení, protože to bylo dramatické až do konce, možná až zbytečně dramatické. Měli jsme dobrý vstup do utkání, který jsme přetavili ve vedoucí gól. Ten nás trochu uspokojil a soupeř se díky tomu dostal do hry. Pak jsme díky rychlé rozehrávce po faulu navýšili na dvoubrankový rozdíl. V kabině jsem říkal, že není rozhodnuto, protože soupeř svoji kvalitu měl. Paradoxně jsme do druhé půle vstoupili dobře, ale bohužel dvě gólové šance jsme neproměnili a soupeř následně snížil a ač jsme opět navýšili na dvougólový rozdíl, nechali jsme Brno naší lehkovážností znovu snížit. Utkání tak bylo otevřené až do konce. I tak si myslím, že jsme měli na to, abychom celý zápas rozhodli dřív, ať už lepší defenzívou, nebo lepším řešením útočných situací."

Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha